MojAndroid

Viacerí poznajú výrobcu OnePlus ako spoločnosť, ktorá sa zaoberá produkciou smartfónov. Čas od času sa však dočkáme predstavenia aj inej elektroniky. Tentokrát je podľa technologického webu XDA-developers reč o bezdrôtových slúchadlách. Toto sú OnePlus Buds Z2.

OnePlus Buds Z2 sú skvelým nástupcom s ANC

Novo predstavené OnePlus Buds Z2 sú nástupcom bezdrôtových Bluetooth slúchadiel OnePlus Buds Z, ktoré už poznáme. Aj napriek tomu, že dizajn tejto novinky je prakticky totožný so spomínanými OnePlus Buds Z, prináša zopár vylepšení. Azda tým najvýraznejším krokom vpred je implementácia aktívneho potláčania okolitých zvukov.

OnePlus Buds Z2
OnePlus Buds Z2 | Zdroj: XDA-developers

Čínsky gigant OnePlus sa rozhodol aj pre zlepšenie výdrže batérie na jedno nabitie. So zapnutým ANC (Active Noise Cancellation) sa dočkáte päťhodinovej výdrže. Keď túto funkciu vypnete, výdrž porastie až na sedem hodín. Kapacita akumulátora v slúchadle činí 40 mAh. Nabíjacie puzdro má 520 mAh batériu. Nabíja sa cez USB-C konektor maximálnym výkonom 5 W. 10 minút nabíjania vám tak zabezpečí približne 5 hodín prehrávania.

Zvýšená odolnosť proti vode a potu

Okrem aktívneho potláčania hluku sa používateľ môže tešiť aj na prítomnosť ďalšej šikovnej funkcie, ktorou je transparentný mód. Ten vám naopak povolí počuť zvuky zo svojho okolia. Konektivitu zabezpečuje nízkoenergetický Bluetooth vo verzii 5.2. Rozhodne vás poteší senzor, ktorý zastaví prehrávané médiá po tom, ako si z vyberiete jedno slúchadlo, respektíve oboje slúchadlá z uší.

HeyMelody
HeyMelody
Developer: HeyTap
Price: Free
  • HeyMelody Screenshot
  • HeyMelody Screenshot
  • HeyMelody Screenshot
  • HeyMelody Screenshot

Krabička pre slúchadlá je odolná voči vode podľa certifikácie IPX4. Samotné slúchadlá sa vyznačujú o čosi vyššou odolnosťou voči vode a potu IPX5. V balení nájdete tri veľkosti silikónových štuplíkov. O dokonalú konektivitu je postarané aj v prípade iných značiek mobilných telefónov. Zabezpečuje ju aplikácia HeyMelody.

V prípade, že sa ich budete snažiť spárovať so zariadením značky OnePlus, tak tieto možnosti prispôsobenia nájdete zakomponované priamo v používateľskej nadstavbe OxygenOS.

Kvalita zvuku by mala byť podobná, ako v prípade OnePlus Buds Pro

OnePlus Buds Z2 využívajú 11 mm dynamické meniče. Ide o rovnaký typ meničov, akými disponujú OnePlus Buds Pro. Zaručené sú tak údajne hlboké basy a ostré výšky. Za zmienku stojí aj podpora pre Dolby Atmos.

OnePlus Buds Z2
OnePlus Buds Z2 | Zdroj: XDA-developers

Cena v Spojených štátoch je 99 amerických dolárov. V Kanade si ich záujemcovia môžu zaobstarať za 149 dolárov. U nás v Európe vyjdu na príjemných 99 €. Z počiatku ich bude možné získať iba v bielom farebnom prevedení, no už v budúcom roku OnePlus predstaví aj čierny variant.

Náš tip
ColorOS 12 pre OnePlus 9 obsahuje množstvo chýb. S aktualizáciou radšej počkajte

16.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+