MojAndroid

Vlajková loď OnePlus 9 Pro síce bola predstavená len predvčerom, ale množstvo zahraničných recenzentov ju dostalo na test ešte pred predstavením. Patrí k ním aj známy YouTuber JerryRigEverything, ktorý pravidelne podrobuje smartfóny testu odolnosti. Informáciu o tom, ako dopadol v jeho teste model OnePlus 9 Pro, priniesol portál GSMarena.

OnePlus 8 Pro


OnePlus 9 Pro chráni staršia generácia tvrdeného skla Gorilla Glass

YouTuber hneď na začiatku testu priznáva, že na smartfón sa tešil, pretože bol zvedavý na jeho fotoaparát. Na logu červenej krabice je totiž nápis Hasselblad, čo je spoločnosť, ktorej fotoaparáty využíval aj astronauti NASA pri pobyte na Mesiaci. OnePlus 9 Pro využíva jej optiku a výrobca OnePlus investoval do vývoja nových fotoaparátov až 150 miliónov dolárov.

Testovaný model bol v striebornom farebnom vyhotovení a podľa odrážajúcej sa tvári na zadnej stane tela je poznať, že môže nahradiť aj zrkadlo. Predná aj zadná strana je chránená tvrdeným sklom Gorilla Glass 5. Konkurencia už pritom používa novšiu generáciu Gorilla Glass Victus.

Ako si smartfón poradil s ostrými predmetmi, plameňom a ohýbaním?

Pred testovaním prednej strany náradím rôznej tvrdosti musel YouTuber najprv odstrániť ochrannú fóliu, ktorú výrobca inštaluje na displej už od výroby. Hlbšie ryhy v skle sa potom objavili až pri náradí 7. stupňa tvrdosti podľa Mohsovej stupnice, čo je veľmi dobrý výsledok. Na funkčnosť optického snímača odtlačkov prstov našťastie nemali vplyv.

Farba sa síce z kovového rámu nástrojmi zoškriabala, ale pretože je strieborná, tak to nebolo vo výsledku tak viditeľné. Poškriabaniu najlepšie odolalo sklo snímačov fotoaparátu, ktorý je hlavnou prednosťou smartfónu. Ak sa aj majiteľovi OnePlus 9 Pro poškriabe predné sklo a telo, tak sa stále môže spoľahnúť na zachovanú kvalitu fotoaparátu.

Výborne si viedol aj 6,7-palcový LTPO AMOLED displej, ktorý vydržal až 40-sekundové vystavenie plameňu ohňa. Smartfón ustal aj prehýbanie tela, ktoré nedávno neprežil herný smartfón Asus ROG Phone 5. Novinka je tak nielen výkonným smartfónom so špičkovým fotoaparátom, ale aj veľmi kvalitne spracovaným zariadením.

Náš tip
Samsung Galaxy Fit2: Nová aktualizácia je dostupná už aj na Slovensku
25.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+