MojAndroid

Smartfóny OnePlus 9 už boli oficiálne predstavené. Všetky informácie nájdete v článku OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro oficiálne: Silné duo pre rok 2021 | VIDEO.

Už budúci týždeň by sme mali dočkať predstavenia vlajkových smartfónov série OnePlus 9 a výrobca OnePlus pomaly láka na ich prednosti. Jednou z nich by malo byť extrémne rýchle bezdrôtové nabíjanie, ktoré  bude pravdepodobne najrýchlejšie na trhu. Informáciu priniesol portál GSMarena.

OnePlus 9 Pro bezdrôtové nabíjanie
OnePlus 9 Pro bezdrôtové nabíjanie | Zdroj: GSMArena.com

Bezdrôtové nabíjanie nabije smartfón behom pol hodiny

OnePlus by malo 23. marca uviesť na trh celkovo až tri smartfóny – OnePlus 9, OnePlus 9 Pro a OnePlus 9R. Všetky tri modely by mali mať kvalitné displeje, špičkové fotoaparáty a vysoký výkon. Smartfón OnePlus 9 Pro bude mať ale aj niečo navyše. Mala by tým byť podpora rýchleho bezdrôtového nabíjania s výkonom 50 W.

Podľa výrobcu nabije batériu smartfónu na 100 % jej kapacity za rekordných 43 minút. Samozrejme k tomu bude nutná aj originálna bezdrôtová nabíjačka s výkonom 50 W. Podľa uniknutých obrázkov má tvár klasického stojana v bielej farbe s červeným sieťovým káblom.

Smartfón sa bude môcť nabíjať vo vertikálnej a aj horizontálnej polohe. Nižší model OnePlus 9 ponúkne bezdrôtové nabíjanie s výkonom 15 W. Rýchle nabíjanie cez USB-C kábel by malo mať v obidvoch modeloch výkon až 65 W. Batériu nabije na 100 % za neuveriteľných 29 minút.

Značka OnePlus priniesla podporu bezdrôtového nabíjania ako jedná z posledných

Zaujímavosťou je, že čínska značka OnePlus dlhé roky bezdrôtové nabíjanie vo svojich smartfónoch odmietala. Zdôvodňovala to tým, že je táto technológia stále pomalá. Jej zákazníci, ktorí si zvykli na ich technológiu rýchleho nabíjania Warp Charge, by tak mohli na pomalé bezdrôtové nabíjanie reagovať negatívne.

OnePlus 8 Pro fotoaparat
OnePlus 8 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Minulý rok ale značka vo svojom vlajkovom smartfóne OnePlus 8 Pro konečne priniesla aj podporu bezdrôtového nabíjania. A to ako jedná z posledných veľkých značiek na trhu. Výkon bezdrôtového nabíjania smartfónu OnePlus 8 Pro bol 30 W, tak ako aj v prípade klasického rýchleho nabíjania Warp Charge.

OnePlus 8 Pro

Smartfóny ale nie sú jedinými zariadeniami OnePlus, ktoré sú netrpezlivo očakávané. Rovnakú pozornosť ako nové smartfóny vzbudzujú aj prvé smart hodinky výrobcu OnePlus Watch. Mali by byť predstavené v rovnaký deň a nie je vylúčené, že ani v ich prípade nebude chýbať podpora bezdrôtového nabíjania.

Náš tip
Aktualizácia pre smartfóny z radu Galaxy S20 výrazne vylepšuje fotoaparát
20.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+