MojAndroid

Značka OnePlus, ktorá patrí čínskej spoločnosti Oppo, predstavila na jeseň minulého roku vlajkové modely OnePlus 7T a OnePlus 7T Pro. Tie sa pýšili špičkovými fotoaparátmi, ale v prípade fotoaparátu lacnejšieho OnePlus 7T chýbala jedna dôležitá funkcia. Tú podľa portálu XDA-developers obdrží v najnovšej aktualizácii softvéru.

OnePlus 7T fotoaparat kruh

Spomalené 960fps videá a 4K širokouhlé videá

Na novinku v aktualizácii Open Beta 3 systému OxygenOS, ktorá obsahuje aj aprílovú bezpečnostnú záplatu, upozornil redditor u/sneakersparkV aplikácii fotoaparátu sa mu objavila funkcia spomaleného 720p videa pri frekvencii 960 fps, ktorá pôvodne modelu OnePlus 7T chýbala. Zároveň pribudla aj možnosť 4K širokouhlého videa pri frekvencii 30 fps. Výrobca už na jeseň potvrdil, že pracuje na implementácii obidvoch funkcii. V prípade spomaleného videa bol prekážkou samotný hardvér fotoaparátu.

OnePlus 7T fotoaparát aplikácia spomalené videá

Hardvérové obmedzenie obišiel výrobca softvérovým algoritmom

Fotoaparát totiž využíva 48-megapixelový Sony IMX586 snímač, ktorý nemá dostatočné parametre na túto funkciu. Neobsahuje totiž vstavaný DRAM čip na dočasne spracovanie takto masívneho množstva snímok pred uložením spomaleného 720p videa pri 960 fps do vnútornej pamäte. Dokáže ale natáčať spomalené 720p video pri frekvencii 480fps. Výrobca preto vyvinul algoritmus pre interpoláciu snímkov, čím umelo zvýšil frekvenciu. Výsledkom síce nebude natívne spomalené 960fps video, ale väčšina používateľov si to ani nevšimne.

Náš tip
Microsoft premenuje SwiftKey, aby ste vedeli kto za ňou stojí
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
19.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+