MojAndroid

Značka OnePlus pri predstavení modelov OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro nenechala nič náhode. Ešte pred predstavením poskytla obidva smartfóny najznámejším svetovým médiám, aby mohli publikovať ich recenzie ešte v deň predstavenia. Novinky sa dostali aj do rúk serveru DxOMark, ktorý označil fotoaparát OnePlus 7 Pro za tretí najlepší na trhu. V neposlednom rade sa dostal OnePlus 7 Pro aj do rúk populárneho youtubera s prezývkou JerryRigEverything, ktorý je známy tým, že podrobuje vlajkové smartfóny rôznym testom odolnosti. Ako dopadla novinka môžete vidieť na nasledujúcom videu.

Telo bez problémov odolá aj najostrejším kľúčom v kapse

Telo OnePlus 7 Pro je zložené z dvoch tvrdených skiel Gorilla Glass 5. Tie odolali ostrým predmetom až do 6. stupňa Mohsovej škály tvrdosti. Viditeľnejšie ryhy prichádzajú až na 7. stupni. To je veľmi dobrý výsledok. O niečo menej odolné bolo plastový povrch bočnej kovovej konštrukcie spájajúcej obidva tvrdené skla. Youtuber otestoval aj výsuvnú selfie kameru. Sklo nad snímačom odolalo, ale plastové okraje už nie. Keďže sa nejedná o normálne viditeľnú časť smartfónu, tak to až tak nevadí. Na videu môžeme vidieť aj automatický mechanizmus, ktorý zasunie selfie kameru počas pádu smartfónu.

Neublíži mu ani priamy plameň

Najlepšie si ale v teste viedol AMOLED s priamym plameňom zapaľovača. Jeho pixely odolávali plameňu aj po minúte. U ostatných smartfónoch je bežným časom 20 sekúnd. Snímač odtlačkov v displeji fungoval bez problémov aj napriek ryhám v skle. Celkovo patrí OnePlus 7 Pro k najodolnejším smartfónom, ktoré populárny youtuber testoval.

16.5.2019
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+