MojAndroid

Včera predstavený smartfón OnePlus 7 Pro má ako jednu z najviac propagovaných vlastností skvelý fotoaparát. Pozostáva z troch snímačov – hlavného pol-palcového 48 megapixelového so svetelnosťou f/1.6 a optickou aj elektronickou stabilizáciou, 8 megapixelového telefoto snímača s 3x optickým zoomom a 16 megapixelového ultraširokouhlého snímača. Snímače doplňuje duálny LED blesk. Samozrejmosťou je podpora 4K videí pri frekvencii 60 fps a spomalených videí. Kvalitu fotoaparátu potvrdil aj server DxOMark, ktorý novinke udelil celkové skóre 111 bodov, čo je len o bod menej ako získali konkurenčné modely Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10 5G.

Za fotografie získal smartfón 118 bodov. DxOMark oceňuje detaily za každých podmienok, a to aj po priblížení 3x optickým zoomom, rýchle ostrenie, široký dynamický rozsah, dobrú expozíciu pri použití blesku aj dobrý portrét režim. Záporom môže byť vyváženie bielej alebo šum v tieňoch pri použití zoomu. Za video dostal OnePlus 7 Pro nižšie skóre 98 bodov. Kladom sú detaily za všetkých podmienok, dobrý autofokus aj stabilizácia. Záporom je rozostrenie niektorých objektov počas chôdze, šum objektov pri slabom osvetlení alebo slabý dynamický rozsah. Za selfie kameru získala novinka 86 bodov. V tejto kategórii je neohrozeným kráľom Samsung Galaxy S10 5G s 97 bodmi.

15.5.2019
Zdroj: Phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+