MojAndroid

V máji predstavená vlajková loď OnePlus 7 Pro si vyslúžila veľmi pozitívne ohlasy médií a aj samotných zákazníkov. Okrem vysokého výkonu a veľmi dobrej konštrukcie s výsuvným mechanizmom selfie kamery je hlavným dôvodom výborný fotoaparát. Ten získal v teste uznávaného serveru DxOMark vysoké skóre 111 bodov a skončil druhý za fotoaparátmi smartfónov Samsung Galaxy S10 5G a Huawei P30 Pro, ktoré sa delia o prvé miesto. Fotoaparát ale nie je jediný výnimočný parameter, ktorý novinka ponúka. OnePlus 7 Pro je určený aj pre hráčov, a to vďaka výkonnému procesoru, chladeniu a hlavne displeju, ktorý má obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Podľa najnovších informácií to ale nie je vždy tak.

Zobrazovacia frekvencia OnePlus 7 Pro sa totiž občas potichu prepína z 90 Hz na 60 Hz. Konkrétne pri spustení aplikácii Telefón, Youtube, Fotoaparát alebo v hrách s nižším rozlíšením prispôsobeným vyššiemu rozlíšeniu displeja. Všetky tieto aplikácie podporujú len frekvenciu zobrazovania 30 fps alebo 60 fps a podľa OnePlus nie je nutné v ich prípade zaťažovať batériu 90Hz režimom. Výrobca tento systém prepínania nazýva Auto 90Hz mód. S pomocou PC kábla a nasledujúceho ADB príkazu môže ale používateľ spustiť Force 90Hz mód, ktorý spustí 90Hz pri každej aplikácii.

Príkaz pre spustenie Force 90Hz módu:

adb shell settings put global oneplus_screen_refresh_rate 0

Náš tip
Aktualizácia pre OnePlus 7 Pro prináša vylepšenia fotoaparátu a displeja
17.6.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+