MojAndroid

Hoci najnovší smartfón spoločnosti OnePlus, OnePlus 7 Pro, získal poriadne vysoké hodnotenie od renomovaného portálu DxOMark, nie všetci jeho majitelia sú s kvalitou integrovaných fotoaparátov spokojní. Niektorí z nich svoju nespokojnosť prejavili na oficiálnom fóre tejto čínskej spoločnosti. Netrvalo dlho a výrobca známy ukážkovým prístupom k svojim zákazníkom na túto nespokojnosť zareagoval.

Vo vlákne, ktoré bolo venované práve slabším výkonom integrovaných fotoaparátov, sa tak nedávno objavila odpoveď jedného zo zamestnancov OnePlus, ktorý pracuje na systémových aktualizáciách. Jimmy Z. sa v tomto príspevku vyjadril k sťažnostiam užívateľov najnovšieho zabijaka zabijaka vlajkových lodí. Podľa jeho slov si vývojársky tím nesmierne cení spätnú väzbu užívateľov, na základe ktorej môžu vlastnosti fotoaparátov vylepšiť tak, aby čo najviac vyhovovala ich požiadavkám. Ďalej uviedol, že každou systémovou aktualizáciou sa snažia vlastnosti fotoaparátu vylepšovať a tá nadchádzajúca nebude výnimkou.

Kvalitnejšie HDR a nočné fotografie

Jej súčasťou teda bude niekoľko vylepšení svetelnosti a vyváženia bielej, ktoré majú základ v spätnej väzbe užívateľov a recenzentov. Okrem toho však update prinesie masívne vylepšenia HDR fotografií a vylepšený má byť aj Nightscape mód, vďaka ktorému bude možné vytvárať ešte kvalitnejšie nočné snímky. Jimmy Z. vo svojom vyjadrení uviedol, že tieto vylepšenia sú práve vo fáze testovania a že zábery vyzerajú vďaka nim neporovnateľne lepšie. Pri tomto testovaní sa pritom vývojársky tím zakaždým snaží napodobniť fotografické podmienky, v ktorých podľa užívateľov OnePlus 7 Pro zlyháva.

Na záver už iba zamestnanec spoločnosti OnePlus uviedol, že kvalita fotoaparátov je v značnej miere hodnotená subjektívne a z pochopiteľných dôvodov teda neuspokoja požiadavky všetkých. Vyzval však užívateľov k tomu, nech fotografie či videá, s ktorými nie sú spokojní, pridajú do tohto vlákna. Spomínaná aktualizácia systému podľa všetkého dorazí na zariadenia niekedy v priebehu budúceho týždňa. Keď sa tak stane, budeme vás o tom informovať.

24.5.2019
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+