MojAndroid

So snahou priniesť smartfón bez rámčekov museli výrobcovia vyriešiť viacero problémov. Jedným z nich bola aj prítomnosť snímača odtlačkov na prednej strane smartfónu pod displejom. Niektorí ho premiestnili na zadnú stranu a niektorí, ako spoločnosť Apple, úplne vynechali. Bolo aj zrejmé, že sa jedná len o dočasné riešenie, kým nebude dostupná technológia snímača odtlačkov priamo v displeji smartfónu. Prvýkrát túto technológiu predstavil čínsky výrobca Vivo u svojho tohtoročného modelu Vivo X20 Plus UD. Dočkali sa ho aj jeho ďalšie modely X21, NEX a najnovší V11. Technológia sa objavila aj u prémiového modelu Huawei Mate RS Porsche Edition a Xiaomi Mi 8 Explorer. Ďalším v rade má byť model OnePlus 6T.

Serveru CNET to v emailovej komunikácii potvrdila priamo spoločnosť OnePlus. Ďalšou indíciou, ktorá to potvrdzuje je aj propagačný screenshot z modelu OnePlus 6T. Ten upozorňuje aj na dátum predstavenia smartfónu, ktorý je stanovený na 17. októbra. Podľa informácií CNET chcel výrobca nasadiť snímač už do modelu OnePlus 5T, ale nemal k dispozícii technológiu na primeranej úrovni. OnePlus 6T by si mal zachovať aj odomykanie pomocou tváre, takže sa zákazník bude môcť rozhodnúť pre bezpečnostnú technológiu, ktorá mu viac vyhovuje. Ďalšie špekulácie hovoria o zvýšení hrúbky o 0,45 milimetrov, trojici snímačov fotoaparátu a cenovke 550 dolárov pre americký trh.

>>Kúpiť OnePlus 6 z oficiálneho e-shopu OnePlus.com s 20€ voucherom na príslušenstvo!<<

Náš tip
Vlastníte OnePlus 6? Android 9.0 Pie môžete mať už teraz!

11.9.2018
Zdroj: CNET

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+