MojAndroid

Čínsky výrobca OnePlus, ktorý je svojimi dobré vybavenými smartfónmi za dobrú cenu populárny aj u nás, predstavil minulý týždeň prémiovú verziu svojho posledného vlajkového modelu OnePlus 6T. OnePlus 6T McLaren Edition odkazoval na rýchlosť športových vozidiel automobilky nielen procesorom Qualcomm Snapdragon 845 alebo 10 GB RAM, ale aj novým rýchlonabíjaním Warp Charge 30. Warp odkazuje na známe označenie rýchlosti zo sci-fi filmu Star Trek. Spoločnosť teraz tento nový typ nabíjania priblížila a porovnala s konkurenciou.

Ako je zrejmé z názvu, Warp Charge 30 je 30-Wattovým rýchlonabíjaním, ktoré nabije batériu OnePlus 6T McClaren na 50 % kapacity (podľa výrobcu jednodňovú výdrž) za 20 minút. Nabíjanie bolo otestované pri vypnutom displeji a porovnané s nabíjaním Samsungu Galaxy Note 9 a Google Pixel 3 XL. Zatiaľ, čo OnePlus 6T bol po hodine nabitý na 100 %, zvyšné dva telefóny len na cca 70 %. Test nabíjania počas hrania hier vyhral opäť OnePlus 6T McLaren. Po hodine bola jeho kapacita na 90 % a u konkurencie sa výsledok pohyboval okolo 30 % (v prípade iPhone XS Max 25 %). A prečo rovnaké nabíjanie nepodporuje klasický OnePlus 6T? Dôvodom je ochrana batérie proti prehriatiu. Špeciálna edícia má novú 8 vrstvovú ochrannú dosku, ktorá zabezpečuje lepšie chladenie. Napriek vzájomnej kompatibilite nabíjacích káblov a adaptérov oboch modelov sa Warp Charge 30 u OnePlus 6T nedočkáte.

17.12.2018
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+