MojAndroid

Nedávno unikla na verejnosť cena chystaného modelu čínskej spoločnosti OnePlus patriacej pod čínskeho výrobcu OPPO, ktorá ale bude oproti predošlým modelom pomerne vysoká. Okrem nej sme sa už dozvedeli aj niektoré špecifikácie modelu OnePlus 6 a dokonca sa objavili aj jeho neoficiálne fotografie. Z nich je zrejme, že displej novinky bude mať výrez pre kameru a senzory po vzore iPhone X. To teraz potvrdil aj server TheVerge, ktorý teraz dostal aj prvú oficiálnu snímku zariadenia priamo od spoločnosti a dokonca vyjadrenie CEO OnePlus Carla Peia, prečo bude mať OnePlus 6 výrez v displeji.

Náš tip
OnePlus 6 pravdepodobne ponúkne Snapdragon 845 a displej 19:9!

Výrez v displeji si budú musieť používatelia zamilovať

Šéf OnePlus uviedol, že výrez je v súčasnosti jedinou cestou, ako dosiahnuť pomeru plochy telefónu a displeja okolo 90 % a pritom mať senzory a kameru na prednej strane. Používatelia sa podľa neho musia naučiť výrez displeja milovať. Výrez bude u OnePlus 6 menší ako v prípade iPhone X, ale väčší ako u Essential Phone. Jeho fyzické rozmery majú byť 19,616 x 7,687 mm. Pre maximalizáciu používanej časti obrazovky taktiež OnePlus implementuje do systému gesta, ktoré nahradia klasickú trojicu ovládacích tlačidiel systému Android. Tieto gesta sú už v beta verziách OxygenOS u súčasných telefónov OnePlus.

Dôvod veľkej brady nielen na OnePlus 6

Carl Pei tiež objasnil, prečo si iPhone X môže dovoliť nemať pod displejom bradu, zatiaľ čo všetky  telefóny s Androidom a výrezom obrazovky ju majú. Každý displej potrebuje byť prepojený so základnou doskou plochým kábelom, ktorý je štandardne vyvedený z jeho spodnej časti. Samsung však pre Apple pripravil flexibilnú OLED obrazovku, ktorá má vnútorne zakrivenie umožňujúce dostať prepojovací flexibilný kábel na zadnú stranu panelu. Toto riešenie je ale drahšie a zvyšuje cenu telefónu.

29.3.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+