MojAndroid

Len málokto by to bol povedal, no od predstavenia prvého smartfónu vytvoreného spoločnosťou OnePlus prešli už viac ako 4 roky. Tento čínsky výrobca si za toto časové obdobie získal priazeň mnohých technologických nadšencov. Tých zaujal najmä vďaka skvelej cenovej politike a ukážkovému prístupu k požiadavkám svojich zákazníkov.

Postupom času sa však cenová politika tohto výrobcu zhoršovala, čo dosvedčuje najmä jeho najnovší model, OnePlus 6. Ten sa totiž predáva za takmer dvakrát vyššiu cenu ako OnePlus One, čiže úplne prvý smartfón tejto spoločnosti. Je však jeho cena skutočne opodstatnená alebo sa len výrobca ulakomil na vyššie zisky?

>>Kúpiť OnePlus 6 z e-shopu GeekBuying.com!<<

Balenie: Bez slúchadiel, no s ochranným obalom

Konštrukcia a dizajn: Prispôsobený najnovším trendom

Azda každý vlajkový smatfón z roku 2018 je vytvorený z kombinácie kovu a tvrdeného skla. Z davu našťastie (alebo skôr nanešťastie?) nevystupuje ani OnePlus 6. Jeho celá predná, ako i zadná stena, je teda prekrytá odolným sklom Gorilla Glass 5. To je v Mirror Black verzii pomerne náchylné na zbieranie šmúh, odtlačkov prstov a iných nečistôt. Okrem toho sa môže ľahko stať, že sa zadná stena poškodí pri nejakom páde. Z týchto dôvodov vám teda odporúčame OnePlus 6 obaliť do ochranného obalu, pričom jeden sa nachádza už v základnom predajnom balení.

Z hľadiska kvality spracovania nemáme tomuto smartfónu čo vytknúť. Všetko spolu krásne lícuje a nikde sa nič neprehýba. OnePlus 6 navyše pôsobí na pohľad, ako aj na dotyk, poriadne prémiovo. Vďaka natiahnutému pomeru strán pekne sadne do dlane, pričom ideálne zaoblená zadná stena kopíruje jej tvar. Do ruky sa vám teda pri držaní tohto telefónu nezarezávajú absolútne žiadne hrany.

Aby toho nebolo málo, OnePlus je jedným z mála výrobcov, ktorí ešte nezanevreli na audio jack konektor. Ten sa spolu s USB-C konektorom, hlavným reproduktorom a primárnym mikrofónom nachádza na dolnej hrane konštrukcie. Na tú vrchnú sa dostal iba sekundárny mikrofón, pričom bočné nesú dvojtlačidlo regulácie hlasitosti, vypínacie tlačidlo, alert slider a slot na dvojicu SIM kariet. Všetky tlačidlá sú spracované ukážkovo a ich stláčanie si budete doslova užívať.

Zadná stena následne obsahuje logo výrobcu, duálny LED blesk, duálny hlavný fotoaparát a taktiež skener odtlačkov prstov. Ten funguje opäť extrémne rýchlo a spoľahlivo. Všetky tieto prvky sú uložené v stredovej osi smartfónu. Ak teda budete chcieť ovládať tento telefón počas toho ako bude položený na stole, nebude sa vám kolísať zo strany na stranu. Pri konštrukcii ešte stoja za zmienku farebné prevedenia Midnight Black a Silk White, ktoré disponujú vskutku originálnou povrchovou úpravou. Tá na dotyk pripomína kov a nečistoty sa na ňu lepia o poznanie menej. Zároveň sa však tieto verzie kĺžu v rukách o čosi viac.

Jediným neduhom konštrukcie tohto dlho očakávaného smartfónu je nedostatočná odolnosť voči vode. Výrobca síce uvádza, že OnePlus 6 dokáže bez problémov odolať miernemu postriekaniu touto vzácnou tekutinou, no trvalé ponorenie rozhodne neodporúča. Nový zabijak vlajkových lodí navyše postráda akúkoľvek IP certifikáciu, takže by sme ho na vašom mieste radšej schovávali aj pred trochu silnejším dažďom. Ľahko totiž môžete prísť o záruku.

Za zapožičanie telefónu ďakujeme e-shopu GeekBuying.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+