MojAndroid

Odvtedy, čo spoločnosť Apple prišla s funkciou Face Unlock (odomykanie zariadenia pomocou tváre), viaceré spoločnosti začali používať túto funkcionalitu. Na rozdiel od Applu, väčšina z nich používa na odomykanie tvárou obyčajnú selfie kameru a žiadny dodatočný hardvér na správne biometrické overovanie. To samozrejme neponúka rovnakú úroveň bezpečnosti.

Kúpiť OnePlus 6 z oficiálneho e-shopu OnePlus.com s 20€ voucherom na príslušenstvo!

Dodatočný hardvér pre Face Unlock nepoužíva ani OnePlus 6 a je možné ho odomknúť a oklamať pomocou fotografie tváre! Dokonca aj pomocou čiernobielej fotografie. Na nasledujúcom videu môžete vidieť, ako to prebehlo.

Nuž, Apple mal zrejme dosť dobrý dôvod na to, aby použil pre iPhone X celý Kinect. A na to, aby Samsung a iní výrobcovia použili snímače dúhoviek. Ak potrebujete zabezpečiť svoj OnePlus 6, použite radšej čítačku na odtlačky prstov.

Zaujímavé ale je, že zariadenie OnePlus 5T sa nedá zneužiť pomocou fotografie, či už tlačenej alebo digitálnej.

1.6.2018
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+