MojAndroid

Spoločnosť OnePlus sa doposiaľ od svojich konkurentov výrazným spôsobom odlišovala. Prostredníctvom svojich smartfónov totiž ponúkala záujemcom skvelý pomer predajnej ceny a ponúkaného výkonu. Vďaka tomu si telefóny od tohto výrobcu vyslúžili označenie “flagship killer”, teda zabijak vlajkových lodí. Podľa všetkého však pri najnovšom zariadení od tejto spoločnosti nemusí byť toto označenie úplne trefné.

Náš tip
Pozrite si prvé fotografie z vlajkovej lode OnePlus 6

OnePlus 6, ako má znieť jeho celý názov, totiž stratí jedno zo svojich hlavných lákadiel. Reč je, ako inak, o predajnej cene, ktorá sa má vyšplhať poriadne vysoko. Najnovšie dohady totiž v súvislosti s týmto zariadením spomínajú sumu 600 €. Hoci má OnePlus 6 ponúkať tie najlepšie špecifikácie súčasnosti, takúto vysokú cenovku by od neho ešte zopár mesiacov dozadu očakával len málokto. Podľa všetkého sa tak spoločnosť OnePlus chystá spolu so svojim najnovším telefónom nadobro vystúpiť z vôd cenovo dostupných zariadení. Populárne označenie “zabijak vlajkových lodí” tak zrejme úplne stratí na význame.

Veľa muziky za málo veľa peňazí

Ambiciózny čínsky výrobca tak rozhodne bude mať čo robiť, aby zaujal aj náročnejších používateľov, ktorí sú ochotní si za svoj smartfón patrične priplatiť. OnePlus 6 sa tak bude snažiť zaujať 8-jadrovým procesorom Snapdragon 845, ktorému bude dopomáhať 8 GB operačnej pamäte a k dispozícii má byť aj 256 GB úložisko. Očakávať môžeme displej so zmenšenými rámikmi, ktorý na svojej vrchnej strane ponúkne čoraz populárnejší výrez. Najnovšie dohady tiež spomínajú materiál, z ktorého bude konštrukcia tohto telefónu vytvorená. Čínsky výrobca sa totiž aj tu inšpiroval najnovšími trendmi, a tak svoje najnovšie želiezko v ohni vybaví konštrukciou vyrobenou z kombinácie skla a hliníka.

Nepôjde však len o také obyčajné sklo. Zadnú stranu má totiž prekrývať špeciálne tvrdené sklo, ktoré bolo vybrané z viac ako 70 rôznych druhov tohto hodnotného materiálu. Pete Lau, CEO spoločnosti OnePlus, konštrukciu označil za poriadne prémiovú, pričom vyzdvihol najmä skvelý pocit z držania samotného smartfónu v rukách. To, či sa jeho ambiciózne výroky potvrdia sa zrejme dozvieme už o necelý mesiac. Konkrétne sa tak stane 18. mája, kedy má byť OnePlus 6 oficiálne predstavený.

Hoci tento dátum zatiaľ samotná spoločnosť nepotvrdila, najnovšie správy z Indie ho viac-menej potvrdzujú. V najľudnatejšej krajine sveta bola totiž pred niekoľkými hodinami dozadu spustená možnosť predbežnej rezervácie pripravovanej vlajkovej lode spoločnosti OnePlus. No a predchádzajúce modely si v Indii mohli záujemcovia rezervovať spravidla zhruba mesiac pred ich oficiálnym predstavením.

25.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+