MojAndroid

Čínska značka OnePlus opäť ukazuje svoju príkladnú podporu a prináša aktualizáciu pre tri roky staré smartfóny OnePlus 6 a OnePlus 6T. Informáciu o aktualizácii s OxygenOS 11 a Androidom 11 priniesol portál GSMArena.

Aktualizácia optimalizuje spotrebu, gyroskop a sieťové pripojenie

OnePlus 6 bol predstavený behom jari v roku 2018 a OnePlus 6T o pol roka neskôr. Pretože má značka OnePlus podobne ako spoločnosť Apple úzke portfólio produktov, tak si môže dovoliť ich pomerne rýchle aktualizácie. Systém Android 11, na ktorom je postavená aj nová aktualizácia s označením OxygenOS 11.1.1.1, však spomínané modely dostali až v auguste.

OnePlus 6
OnePlus 6 | Zdroj: Redakcia

Aktualizácia v prvom rade prináša septembrovú bezpečnostnú záplatu, ktorá opravuje viac ako 50 chýb a zraniteľnosti v systéme. Okrem toho by mala zlepšiť spotrebu energie zariadení. Tým pádom aj predlžiť výdrž batérie na jedno nabitie a zredukuje prehrievanie. Prináša aj ďalšie zlepšenia, ktoré nájdete nižšie v zozname zmien aktualizácie.

Aktualizácia je dostupná formou OTA a systém by vás mal na ňu upozorniť automaticky, Pokiaľ sa tak nestane, tak ju môžete vyhľadať aj manuálne v nastaveniach systému. Pred aktualizáciou sa samozrejme ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

OnePlus 9 Pro
OnePlus 9 Pro | Foto: Redakcia

{{shop_name}} od {{product_price}}

Zoznam zmien v aktualizácii:

Systém:

  • Optimalizovaná spotreba energie systému na zníženie prehrievania
  • Vylepšená citlivosť gyroskopu
  • Septembrové zabezpečenie systému Android
  • Vylepšená stabilita systému a opravené viaceré hlásené problémy

Sieť

  • Optimalizovaná stabilita sieťového pripojenia

Ako je na tom konkurencia?

V posledných dňoch sa z konkurenčných výrobcov činil hlavne juhokórejský Samsung. Priniesol septembrovú bezpečnostnú záplatu pre tohtoročný model Samsung Galaxy A32, smartfóny z roku 2019 Galaxy A30s resp. Galaxy A50 a lacné smartfóny Galaxy A11 a Galaxy A12.

Náš tip
Potrebujete novú chladničku alebo práčku? So Samsungom poriadne ušetríte
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+