MojAndroid

Je úplne bežným javom, keď je čistá nová verzia systému Android portovaná na smartfóny, ktoré ju nepodporujú. Už menej častým javom je portácia grafickej nadstavby systému jedného výrobcu na android smartfón druhého výrobcu. Ale stáva sa to. Nadstavbu MIUI 10 predstavil čínsky výrobca pre svoje smartfóny ešte v lete. Vďaka seniorskému členovi XDA s menom ProtoDeVNan0 si teraz jej port môžu užiť majitelia smartfónov ďalšieho konkurenčného čínskeho výrobcu – OnePlus 6 a OnePlus 6T. Nadstavba je dokonca postavená na najnovšej verzie systému Android 9.0 Pie. Konkrétne sa jedná o build s číslom 8.11.23.

Port pred inštaláciou vyžaduje, aby mal váš OnePlus 6 respektíve OnePlus 6T verziu firmvéru OB8 alebo novší. Nie všetko ale v porte správne funguje a prítomné sú aj niektoré chyby. Ich zozname je nasledovný:

  • NFC (pracuje sa na tom)
  • Prepínač pre baterku (aplikácie tretích strán fungujú bez problémov)
  • MIUI kamera nefunguje, takže musíte  využiť Google Kamera alebo OxygenOS kameru.
  • Mi účet (Témy, Pozadia, Zvonenia atď fungujú dobre)
  • Gesto pre vypnutie Alarmu
  • Prepínač automatickej rotácie môže zmraziť vaše nastavenia

Port aj postup inštalácie nájdete v tomto vlákne XDA.

Náš tip
MIUI 10 prichádza na množstvo ďalších zariadení Xiaomi
15.12.2018
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+