MojAndroid

Spoločnosť OnePlus si vždy potrpela na aktualizáciách systému svojich zariadení a zákazníkom ponúkla vždy dlhú systémovú podporu. Čo však má prísť, príde. Zub času sa aktuálne podpísal, podľa informácií zverejnených na portáli xda-developers.com aj na modeloch OnePlus 6 a 6T, ktorým softvérová podpora oficiálne končí.

OnePlus 6 a 6T už žiadnu systémovú aktualizáciu nedostanú

V júli 2021, spoločnosť OnePlus aktualizovala plán pre softvérovú údržbu svojich smartfónov. Ten zaručuje vlajkovým modelom tri veľké aktualizácie systému Android a štyri roky bezpečnostných záplat. Pre modely OnePlus 7 stanovila spoločnosť iba dve veľké aktualizácie systému a tri roky bezpečnostných aktualizácií. O modeloch OnePlus 6 a OnePlus 6T žiaľ vo vyššie spomenutom údržbovom pláne žiadna zmienka nebola.

OnePlus 6
OnePlus 6 | Zdroj: Patrik Tarics

Aj napriek žiadnej zmienke, dostali smartfóny OnePlus 6 a OnePlus 6T poslednú aktualizáciu. Tá obsahovala novembrovú bezpečnostnú záplatu a niekoľko opráv. V poslednom príspevku na fórach spoločnosti, je jej pracovníkom uvedené, že počas celej podpory dostali modely až 3 veľké aktualizácie a spolu okolo 90 beta verzií softvéru. Oficiálne tak ohlásil aj koniec systémovej podpory.

Ak ste majiteľom týchto dvoch modelov, nezúfajte. Oba z nich sa tešia bohatej podpore aj v podobe Custom ROM, ktorá vie vášmu zariadeniu dodať druhý dych. Dole v komentároch nám môžete dať vedieť, či vo vašom zariadení máte stále oficiálny softvér, alebo či sa v ňom nachádza už ten od vývojárov tretích strán.

Náš tip
OnePlus 10 Pro vs OnePlus 9 Pro: Porovnanie dvoch generácií vlajkových lodí

18.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+