MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Všetko čo potrebujete

Na konektivite novinky výrobca určite nešetril, nájdeme tu všetko podstatné. Chýba len takmer mŕtvy infračervený port, čo by mohli oceniť užívatelia, ktorí by chceli telefón využiť ako diaľkové ovládanie svojich zariadení v domácnosti.

Veľkou výhodou je podpora dvoch aktívnych SIM kariet. Všetko funguje na výbornú, systém je na to dobre pripravený, keď chcete telefonovať alebo poslať sms, telefón sa vás opýta, z ktorej karty. Rovnako, ktorá karta má byť primárne využívaná na dátové prenosy. V tomto smere nie je čo vytknúť.

Oneplus 5T recenzia

Podpora LTE je v aktuálnych smartfónoch nevyhnutnosťou, pri čínskych modeloch býva často problém s frekvenciami LTE, pretože mnohé nefungujú na nami najvyužívanejšej frekvencii 800 MHz. OnePlus ale medzi nich nepatrí a je kompletne pripravený na využívanie na Slovensku.

Bluetooth vo verzii 5.0 poteší, nechýba podpora Wi-Fi. Pripojenie je stabilné, od routeru sa samovoľne neodpája.  Nezabudlo sa ani na NFC, ktoré už môžete využiť aj na platby pomocou Google Pay. Za zmienku stojí aj podpora USB OTG a čo by to bolo za vlajkovú loď, keby neobsahovala USB-C konektor. GPS je rýchle, signál dostatočný a pozíciu telefón určí veľmi rýchlo.

Fotoaparát: Veľmi slušný štandard

OnePlus na to ide s fotoaparátom trochu inak ako ostatní. Od staršieho súrodenca sa nezmenilo umiestnenie duálneho fotoaparátu, ale zmenilo sa jeho využitie. Pri staršom modeli slúžil druhý objektív ako teleobjektív, čo umožňovalo až dvojnásobný zoom bez straty kvality. Pri novom to už tak nie je. Oneplus 5T teda ponúka 2 fotoaparáty. Hlavný má rozlíšenie 16 Mpix, clonu f/1.7, druhý dokonca 20 Mpix s rovnakou clonou f/1.7. Obidva snímače majú rovnakú ohniskovú vzdialenosť a pri fotografovaní spolupracujú, čo by malo mať za následok vyššiu kvalitu fotografií a možnosť zachytenia väčšieho množstva svetla pri tmavších scénach.

Kvalita výsledných fotografií je na veľmi vysokej úrovni. Nechýba im dostatok detailov, no s najlepšími sa rovnať nemôže. Samsung alebo Apple, prípadne Google Pixel sú s kvalitou fotografií ešte ďalej. Najväčším mínusom je absencia optickej stabilizácie obrazu, čo si výrobca mohol určite odpustiť. Inak ale fotografiám nemám čo vytknúť.

Aplikácia fotoaparátu je spracovaná dobre, prehľadnosť jej určite nechýba. Vľavo sa nachádzajú možnosti blesku, HDR, časovač a výber pomeru strán. Máte na výber 1.1, 18:9 a 4:3. Chýba mi tu klasický  pomer strán 16:9, ktorý sa momentálne využíva najčastejšie na PC, monitoroch, notebookoch… Po ťuknutí na miesto, kam chcete zaostriť, aplikácia ponúkne rýchlu zmenu expozície, čo sa mi veľmi páči. Nechýba tlačidlo dvojnásobného zoomu, ktoré ale nemá veľký význam, pretože pri zoomovaní stratíte detaily a výslednú kvalitu fotografie. Režimu PRO nechýba možnosť nastavenia ISO, rýchlosti uzávierky, nastavenia expozície či vyváženia bielej.

Predný fotoaparát ponúka rozlíšenie 16 Mpix a clonu f/2.0, nechýba ani obľúbený bokeh efekt,  ktorý rozmaže pozadie za vami.. Neponúka  automatické zaostrovanie ani optickú stabilizáciu, no napriek tomu by som jeho kvalitu označil za nadpriemer a na selfie fotografie bohato postačuje.

Video dokáže telefón natáčať v maximálnom rozlíšeni 4K pri 30 snímkoch za sekundu. Ďalšie možnosti sú Full HD 30 alebo 60 FPS a HD rozlíšenie. Je možné natáčať aj spomalené video v rozlíšení 720p a pri 120 snímkoch za sekundu. Kvalita  videa je veľmi slušná, no výrazne tu chýba optická stabilizácia obrazu, čo je pri chôdzi naozaj poznať.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

23.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+