MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Dual SIM s LTE

OnePlus 5 je po stránke konektivity veľmi dobre vybavený a poteší aj prítomnosťou dual SIM slotu. Ten pojme dve nano SIM karty, ktorým môžete priradiť rôzne predvolené nastavenia. Z jednej SIM tak môžete telefonovať a posielať SMS, z tej druhej sa zas pripájať k mobilnému internetu. Pri telefonovaní alebo SMSkách si však preferovanú SIM môžete vybrať dodatočne aj manuálne. Dobrou správou je, že OnePlus 5 podporuje väčšinu LTE pásiem, a tak sa s ním k 4G sieti slovenských operátorov pripojíte bez akýchkoľvek  problémov – vrátane LTE vo frekvenčnom pásme 800 MHz. Už samozrejmosťou je aj podpora NFC, ktoré využijete napríklad pri platbách mobilom.

Inak OnePlus 5 podporuje štandardnú dávku konektivity. To znamená prítomnosť WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, USB C konektora, či pozičných systémov GPS a GLONASS. Čo sa týka kvality príjmu, tak tu nemáme až tak veľké výhrady. Inak, pochváliť musíme tiež kvalitu telefónneho reproduktoru, vďaka ktorému sa s OnePlus 5 telefonuje komfortne aj v hlučnejšom prostredí.

Batéria: Čakali sme viac

Výdrž batérie je stále veľmi sledovaným parametrom. A hoci OnePlus 5 má výborné predpoklady k tomu, aby ponúkal excelentnú výdrž, nie je tomu úplne tak. Zariadenie totiž disponuje veľkou 3300 mAh batériou, ktorá by pri úspornom procesore a displeji s menším rozlíšením mala teoreticky poskytovať slušnú výdrž na jedno nabitie. S OnePlus 5 sme však dosahovali hodnoty výdrže, ktoré sa pohybovali na úrovni 30 hodín, a to s displejom zapnutým po dobu 2-3 hodín. To je prinajlepšom priemerná až podpriemerná hodnota.

Čím OnePlus 5 skutočne poteší je rýchle nabíjanie Dash Charge, ktoré svojou rýchlosťou poráža aj iných renomovaných výrobcov. Vďaka nemu sa batéria z 5 na 100% nabije už za približne 1 hodinu a 30 minút. Na 50% to stihne už do 25 minút, na 90% do 1 hodiny. Posledných 10% je najpomalších a dobitie na 100% trvá dlhšie.

Samozrejme, aj tu nájdete šetriace funkcie, ktoré môžu predĺžiť výdrž na jedno nabitie. Je to šetrič batérie, ktorý zníži výkon, obmedzí vibrácie, služby určovania polohy a dátové prenosy na pozadí. K dispozícii je potom ešte aj optimalizácia spotreby aplikácií, ktorú podporuje samotný Android.

Záverečné hodnotenie: OnePlus 5, Číňan s chybami

OnePlus 5 je skvelý smartfón, ktorý vo svojej cenovej kategórii ponúka skutočne skvelú výbavu a teda aj pomer ceny a výkonu. Čo je však škoda, nie je bez nedostatkov či dokonca chýb. Tou najväčšou, ktorá môže odradiť od kúpy, je Jelly efekt pri skrolovaní displeja. Ten síce nie je až tak viditeľný, no pre mnohých používateľov bude určite rušivým. Pri zariadeniach tohto kalibru by sa podobné veci určite nemali stávať a je škoda, že pri OnePlus 5 sa táto chyba objavila. Každopádne, po ostatných stránkach ide výborný smartfón, a to výkonom, kvalitou fotografií, konštrukcie, ale aj multimediálnou výbavou a konektivitou. Za cenu, ktorá sa pohybuje na úrovni 560 eur a niekedy vo výpredajoch aj oveľa lacnejšie, ide však o dobrú voľbu, ktorú rozhodne môžeme doporučiť – za predpokladu, že vám nebude vadiť už spomínaný Jelly efekt.

OnePlus 5 na testy zapožičal e-shop GearBest.com kde si ho môžete aj zakúpiť.

Plusy:

  • Výborné konštrukčné spracovanie
  • Pomer cena výkon
  • Kvalita displeja
  • Rýchly a spoľahlivý snímač odtlačkov prstov
  • Fotoaparát
  • Rýchle nabíjanie Dash Charge

Mínusy

  • “Jelly efekt” displeja
  • Trochu fádna predná strana

 

13.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+