MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon: Top liga

Vo svojej cenovej kategórii patrí OnePlus 5 k takmer absolútnej špičke a svojím výkonom a parametrami dokonca poráža aj oveľa drahšie zariadenia. Niet sa čomu čudovať. V jeho útrobách totižto bije procesor Snapdragon 835, ktorému sekunduje nadštandardne veľká pamäť RAM s kapacitou 8 GB. To je viac než by ste mohli od svojho telefónu niekedy vôbec potrebovať. To však len potvrdzuje, že čínsky výrobca sa na nič nehrá a OnePlus 5 doslova kope prvú ligu. Dokazujú to nielen veľmi rýchle reakcie na používateľské podnety, ale aj výsledky benchmarkov. V tých dokonca poráža napríklad aj Samsung Galaxy S8.

Vysoký výkon a dobre odladený systém s minimálnymi obmenami zo strany výrobcu sa zaslúžili o to, že OnePlus 5 doslova lieta. Prepínanie medzi aplikáciami je skutočne veľmi rýchle, a to isté platí aj o ostatných činnostiach. O tom, že toto zariadenie skutočne v rýchlosti exceluje ukázali aj mnohé porovnávacie videá.

Samozrejme, “Päťka” je pripravená aj na náročné hranie hier a iné úlohy. V 3D Marku získala v testoch Ice Storm Unlimited a SlingShot Extreme bodové ohodnotenie na úrovni 40500 resp. 3500 bodov. Takto vysoké skóre zaisťuje plynulý priebeh aj tých najnáročnejších hier.

Používateľov, ktorí si potrpia na dostatok pamäte, poteší tiež kapacita interného úložiska. Tá sa pri modeli s 8 GB RAM vyšplahala až na 128 GB (pre používateľa je dostupných 111 GB), čo je pri cenovke na úrovni 560 eur (v akciách aj o 100 a viac eur menej), skvelá hodnota. Na druhej strane ale zamrzí absencia slotu pre pamäťové karty, ktorá by prípadný nedostatok internej pamäte kompenzovala oveľa lepšie. K dispozícii je aj podpora OTG, ktorá sa zapína priamo v nastaveniach zariadenia.

Multimédiá: Hlasný reproduktor a 3,5 mm audio jack

OnePlus ostal verný 3,5 mm audio jacku, ktorý umiestnil v spodnej časti zariadenia hneď vedľa USB C konektora. Výstup z neho ponúka kvalitný zvukový prednes a dostatočný výkon pre väčšinu slúchadiel. To, ako budú hrať, môžete navyše upraviť v tzv. Tuneri zvuku, ktorý poskytuje niekoľko nastavení a vlastný ekvalizér, avšak iba pri pripojených slúchadlách.

Za kvalitu reprodukcie a hlasitosť musíme ale pochváliť aj hlasný reproduktor. Ten ponúka kvalitný zvukový prednes a vyváženú frekvenčnú charakteristiku. Nečakajte samozrejme žiadne zázraky, no vzhľadom na to, že ide o mobilný telefón, hrá nadpriemerne dobre.

OnePlus 5 inak nedisponuje žiadnym vlastným hudobným prehrávačom a vo svojej softvérovej výbave ponúka tak nanajvýš galériu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
13.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+