MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Čierno čierna

Veľký 5,5-palcový displej je typu Optic AMOLED, a preto nie je prekvapením, že ponúka dokonalé zobrazenie čiernej farby. Ani ostatnými vlastnosťami sa však nedá zahanbiť. Zobrazovací panel totižto ponúka výborné podanie farieb, vernú bielu a taktiež excelentné pozorovacie uhly a dobrú čitateľnosť na priamom slnku. Displej OnePlus 5 ponúka rozlíšenie Full HD. To je však v tejto cenovej kategórii ešte stále veľmi rozšírené, a tak vzhľadom na nižšiu cenovku mu to nemáme vôbec za zlé. Aj pri 5,5-palcovej jednotke totižto Full HD poskytuje dostatok detailov.

Samozrejme, ako to už dnes býva zvykom, k dispozícii je aj niekoľko nastavení a funkcií. Sú to napríklad Režim čítania, či Nočný režim, ktoré redukujú modrú zložku farebného spektra displeja. Tým chránia oči pred únavou a zabezpečujú menšie namáhanie očí. Zatiaľ čo režim čítania silu efektu upraví automaticky na základe okolitého osvetlenia, pri nočnom režime si jeho silu regulujete manuálne. Aktivácia režimov sa realizuje ručne alebo automaticky podľa spustenej aplikácie, či aktuálneho času. Farebné podanie displeja je možné dodatočne upraviť prostredníctvom niekoľkých preddefinovaných režimov alebo manuálne. Farby môžu byť studenšie alebo teplejšie. Voľba je už len na vás.

V nastaveniach zobrazenia nájdete tiež možnosť voľby veľkosti písma, zobrazenia niektorých prvkov, či aktiváciu ambient displeja (prebudí obrazovku, keď dostanete upozornenie).  Nechýba dokonca ani možnosť prepínania medzi svetlým a tmavým režimom.

Jelly efekt

Ak sledujete novinky ohľadom nového OnePlus 5 od začiatku, tak vám určite neušla správa o tzv. Jelly efekte. Nejde ani tak o chybu samotného displeja, ako o jeho nesprávne umiestnenie vo vnútri zariadenia. Zistilo sa totiž, že OnePlus 5 má zobrazovací panel otočený naopak. To spôsobuje tzv. Jelly efekt, ktorý sa prejavuje pri vertikálnom skrolovaní tak, že obraz sa ako keby naťahuje, resp. pláva ako želatína. OnePlus tvrdí, že všetko je v poriadku, a aj keď tento nežiadúci efekt nebude pre niekoho predstavovať problém, pre iných môže byť výrazným nedostatkom. Nám osobne tento problém nijak zvlášť neprekážal, no na druhej strane musíme povedať, že takéto niečo by sa v smartfóne určite nemalo objaviť. Horšia správa je tá, že túto chybu zrejme nepôjde len tak opraviť pomocou softvérovej aktualizácie. Jednoducho povedané, musíte sa s ňou naučiť žiť. Či to budete akceptovať je už len na vašom rozhodnutí.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
13.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+