MojAndroid

OnePlus 3T je bez pochýb jedným z najzaujímavejších dostupnejších zariadení na trhu. Aj preto je zrejmé, že fanúšikovia už netrpezlivo čakajú na to, čo si mladá čínska spoločnosť pre nich prichystala tento rok. Podľa aktuálne dostupných informácií by to mala byť vlajková loď OnePlus 5.

Nový dizajn

Uniknuté rendery naznačujú, ako by asi novinka mohla vyzerať. Pri pohľade na tieto obrázky sme ale trochu skeptickí – zadná strana telefónu až príliš pripomína model OnePlus 2, a tak ohľadne dizajnu ešte nebudeme robiť žiadne rezolútne rozhodnutia.

Zaujmú to ale skôr detaily. Vpredu vidíme minimálny rámik nad a pod displejom, čo zrejme bude znamenať odstránenie hardvérových navigačných tlačidiel. Minimálne to znamená presun skeneru odtlačkov prstov na zadnú stranu podobne, ako v prípade vlajkových lodí Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+.

Náš tip
OnePlus 3T v Midnight Black farbe je už dostupný v obchode OnePlus.net

Okrem toho na zadnej strane zaujme aj duálny fotoaparát. Musíme uznať, že tento krok nás neprekvapuje. Na trhu je dnes už iba hŕstka výrobcov, ktorí by neponúkali duálny fotoaparát v nejakej forme a mnohí pochádzajú práve z Číny.

Ešte výkonnejší

Aktuálne uniknuté informácie naznačujú, že telefón bude znovu jedným z najvýkonnejších na trhu a ponúkne vylepšenia po každej stránke. Srdcom zariadenia by mal byť čip Snapdragon 835, ktorému by mala sekundovať RAM s neuveriteľnou kapacitou až 8 GB.

Pri pohľade na tento údaj sme znovu skeptickí. Ani v roku 2017 nie je kapacita 6 GB RAM štandardom, no je pravda, že OnePlus použil túto hodnotu už vlani, keď posúval hranice toho, čo považujeme za potrebné.

Okrem toho by telefón mal ponúknuť znovu 5,5″ displej, no tentokrát už QHD rozlíšením. Batéria by mala mať kapacitu 3 000 mAh, čo by znamenalo výrazné zhoršenie oproti poslednému modelu OnePlus 3T. Zlepšeniami by ale mal prejsť fotoaparát, ktorý by mal ponúknuť aspoň jeden 23MP snímač.

Predstavenie v Q2/Q3 2017

Všetko nasvedčuje tomu, že zatiaľ ide iba o hrubé dohady. Podľa nás rendery nepôsobia dôveryhodne a úprimne dúfame, že sa nenaplnia všetky tieto dohady. Uvidíme, aká bude realizácia zo strany výrobcu. Ten by mal vlajkovú loď pre tento rok predstaviť niekedy v lete alebo na jeseň, takže ešte je stále dosť času na to, aby sa tieto predpoklady zmenili.

Už teraz si viaceré zdroje protirečia, keď niektoré uvádzajú 5,5″ zahnutý Full HD displej a 6 GB RAM ako špecifikácie, ktoré ponúkne OnePlus 5. Na rozuzlenie tejto záhady si ale ešte niekoľko mesiacov budeme musieť počkať.

Zdroj: pcpop.com, gizbot.com via Gizmo China, Christian Post

31.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+