MojAndroid

Do predstavenia pripravovaného OnePlus 5 zostáva už iba šesť dní. Je preto logické, že sa o novinke dozvedáme stále viac a viac. Okrem nového renderu teraz unikli aj ďalšie informácie o cene a detailných špecifikáciách pripravovanej vlajkovej lode.

Náš tip
OnePlus 5 sa objavil v GeekBench s 8 GB RAM

Znovu industriálny dizajn

Nový render potvrdzuje to, čo sme už vedeli a čo nám ukázal aj samotný výrobca. Telefón výrazne pripomína iPhone 7 Plus, a to najmä šošovkami fotoaparátu a celkovým dizajnom zadnej strany. Na druhej strane, ani iPhone 7 Plus nie je dizajnovo najoriginálnejšie zariadenie v čase, keď rozdiely v dizajne smartfónov niekedy musíme skutočne hľadať. Render tiež potvrdzuje prítomnosť profilového hardvérového tlačidla, ktoré je pre líniu smartfónov od OnePlus už ikonické.

Okrem toho ale zdroj týchto uniknutých informácií hovorí aj o detailných špecifikáciách. Vzadu by sa mala nachádzať dvojica 20 MP + 16 MP fotoaparátov s clonou f/1.7, resp. f/2.6. To by mohlo znamenať aj inú ohniskovú vzdialenosť. Na základe včera zverejnenej čiernobielej fotografie môžeme predpokladať, že duálny fotoaparát ponúkne okrem monochromatických fotografií aj určitú formu optického zoomu, čím by skombinoval dve šikovné funkcie duálnych fotoaparátov.

Fantastický výkon a rýchle nabíjanie

Telefón by okrem toho mal ponúknuť 5,5″ Full HD displej s pokrytím DCI-P3 farebného spektra. Chýbať nebude ani skener odtlačkov pod displejom, ktorý by mal odomknúť telefón za 0,2 sekundy. Je prakticky isté, že srdcom telefónu bude procesor Snapdragon 835. Tomu bude sekundovať 6, resp. 8 GB RAM v závislosti od konkrétnej pamäťovej verzie. Od toho bude závisieť aj veľkosť vnútornej pamäte, ktorá bude na úrovni 64 GB, resp. 128 GB. V každom prípade pôjde o rýchle UFS 2.1 úložisko.

Batéria s kapacitou 3 300 mAh a novým procesorom by mala ponúknuť výbornú výdrž na jedno nabitie. Chýbať nebude ale ani vynikajúce rýchle nabíjanie Dash Charge, ktoré za hodinu nabije telefón z 0 % až na 92 %. Vítaná je aj prítomnosť nového Bluetooth 5.0, čo je novinka, ktorú zatiaľ ponúka iba hŕstka telefónov.

Cena možno nebude až taká vysoká

Možno najzaujímavejšou informáciou je ale avizovaná cena. Pred niekoľkými dňami sme vás informovali, že na základe nepriamych výpočtov sa odhaduje, že OnePlus 5 bude stáť až 550 EUR. Nový únik už hovorí o čosi rozumnejšej cene, ktorá bude začínať na úrovni 479 EUR. To je síce stále o 40 EUR viac ako v prípade OnePlus 3T a o 80 viac ako v prípade OnePlus 3, no zároveň je to oveľa menej ako v prípade väčšiny ostatných vlajkových lodí na trhu. Je ale pravdepodobné, že táto cena sa bude vzťahovať na najlacnejšiu verziu, ktorou bude zrejme kombinácia 6 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte.

Hoci do predstavenia telefónu zostáva už iba niekoľko dní, tieto informácie je potrebné brať s rezervou. Je možné, že väčšina z nich sa naplní, no určite nejde o overené fakty. Zároveň je to ale zaujímavá téma k diskusii. Dajte nám preto vedieť, či by ste o takto vybavený telefón mali záujem a či by ste sa stotožnili aj s ponúkanou cenou. O svoje názory sa s nami a ostatnými čitateľmi môžete podeliť v diskusii pod článkom.

Zdroj: tecnoblog.net via GSM Arena

14.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+