MojAndroid

OnePlus 3, resp. 3T patrí do dnešného dňa medzi naše obľúbené zariadenia na trhu. Aj v redakcii preto netrpezlivo očakávame predstavenie nástupcu, ktorý by mal niesť označenie OnePlus 5. Dátum jeho predstavenia zatiaľ jasný nie je, no očakávame ho niekedy v lete. Už teraz je ale internet plný uniknutých informácií, ku ktorým sa teraz pridáva obrázok zadnej strany telefónu.

Chýbať nebude duálny fotoaparát

Aj tento uniknutý obrázok naznačuje to, o čom sa dlho diskutovalo – OnePlus 5 by skutočne mal ponúknuť duálny fotoaparát. Táto vlastnosť bola avizovaná už viackrát a všetko nasvedčuje tomu, že tieto dohady sú postavené na reálnych základoch.

Okrem toho sa zo zadu telefón výrazne podobá na svojho predchodcu. Zaujímavosťou je trojitý pruh hore aj dolu, ktorý nahradil jednoduchý pruh s anténou z minulého roku. Celkový dizajnový jazyk sa ale výrazne nezmenil a podľa obrázku pôjde znovu o celokovovú konštrukciu s matným spracovaním.

Potvrdené aj ďalšie predpoklady

Okrem toho rovnaký zdroj znovu potvrdil dohadované špecifikácie. Telefón by mal ponúknuť procesor Snapdragon 835, až 8 GB RAM a veľkú batériu s kapacitou až 4 000 mAh. Tá by mala byť vložená v tele o čosi hrubšom ako v predchádzajúcom roku, čo je krok, ktorý nespravil takmer žiadny výrobca v posledných rokoch.

OnePlus má ale skúsenosti s tým, že sa snaží vyhovieť svojim fanúšikom. Samozrejme, nie vždy to platí. Jeho reputáciu poškodzujú najmä neskoré aktualizácie na zariadenia, ktoré nie sú súčasnou vlajkovou loďou či známa kauza podvádzania v benchmarkových aplikáciách. Aj preto sa od nového telefónu skutočne veľa očakáva a aj my sme veľmi zvedaví, s čím táto mladá čínska spoločnosť príde tento rok.

Zdroj: Weibo via PhoneArena

15.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+