MojAndroid

XDA komunite sa podarilo rootnuť ďalšie dve zariadenia, ktoré sa predávajú, resp. dajú sa kúpiť aj u nás. Reč je o horúcej novinke OnePlus 5 a o novom Honore 8 Pro, ktoré nielenže získali rootovske práva, ale aj TWRP recovery pre nahrávanie alternatívnych ROM a najrôznejších módov.

OnePlus 5 je v predaji len niekoľko dní, no aj tak sa podarilo  jeho rootnutie. Navyše, nahrať sa dá aj custom recovery TWRP vo verzii 3.1.1. Viac info o tom, ako na to, sa dozviete z vlákna venujúcemu sa tejto problematike na XDA Developers.

O niečo dlhšie sa predávajúci Honor 8 Pro získal tiež root, a to vďaka developerovi OldDroid z tímu OpenKirin. Ten poskytol návod, ako získať rootovské práva pomocou Magisku alebo SuperSU. No a samozrejme sa dozviete aj to, ako nahrať TWRP recovery.

Ak máte záujem o root na niektorom z týchto smartfónov, určite sa navštívte XDA Developers fórum. Samozrejme, root a nahranie TWRP recovery odporúčame len pokročilejším používateľom, ktorí vedia čo robia.

 

27.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+