MojAndroid

Do predstavenia OnePlus 5 zostávajú necelé dva týždne. Vo svete mobilných technológii to v preklade znamená, že sa môžeme tešiť na čoraz detailnejšie informácie o pripravovanej vlajkovej lodi. Či už ide o úniky, alebo výrobcom zámerne zverejnené novinky. Vďaka týmto informáciám teraz vieme aj to, akú kapacitu RAM novinka ponúkne a objavila sa aj prvá fotografia zhotovená novým smartfónom od spoločnosti OnePlus.

Fantastická kapacita RAM

Výsledok v aplikácii GeekBench jasne ukazuje na zariadenie OnePlus A5000, pod ktorým sa takmer určite ukrýva nový OnePlus 5. Výsledok benchmarku síce nevidíme, no z databázy aplikácie sme zistili, že zariadenie ponúkne až 8 GB RAM. To je hodnota, ktorú doteraz ponúkla iba hŕstka telefónov. Vzhľadom na súčasnú situáciu na trhu ale môžeme predpokladať, že 8 GB RAM bude mať iba najvýkonnejšia verzia zariadenia. Na druhej strane, aj OnePlus 3 ponúkal 6 GB RAM v čase, keď niektorí konkurenti mali iba polovicu.

Prvá fotografia z nového smartfónu

V každom prípade ide o dôkaz toho, že existuje aspoň jedna verzia novinky s takouto enormnou kapacitou RAM. V praxi sa tak zrejme znovu môžeme tešiť na vynikajúci zážitok pri multitaskingu. Okrem toho CEO spoločnosti Peter Lau zverejnil prvú fotografiu zhotovenú pripravovaným smartfónom. Budova na obrázku je zaznamenaná v slabom osvetlení, no úroveň detailov sa zdá byť zachovaná. Informácií o OnePlus 5 neustále pribúda. Iba včera bol potvrdený oficiálny dátum predstavenia telefónu a unikla aj cena, ktorá nie je práve najnižšia.

Zdroj: Weibo, Geekbench via GSM Arena, Android Community

10.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+