MojAndroid

Smartfón OnePlus 5 bol predstavený už pred nejakým časom. Odvtedy sa naň zniesla vlna chvály, ale aj kritiky. S premenlivými názormi sa stretol aj fotoaparát, a to aj napriek tomu, že OnePlus ho profiluje ako jedno z najväčších lákadiel telefónu. Po hardvérovej stránke pôsobí fotoaparát skutočne atraktívne, no reálne testy priniesli zmiešané výsledky. To teraz potvrdil aj portál DxOMark, ktorý dokonca pomáhal navrhnúť tento fotoaparát. V jeho teste získal OnePlus 5 87 bodov.

Náš tip
Niektoré kusy OnePlus 5 majú displej s “jelly” efektom. Spoločnosť tvrdí, že je to normálne

Vysoké skóre, no nie najlepšie

OnePlus sa netajil tým, že návrh fotoaparátu konzultoval so známym portálom, ktorý sa stal hlavným hodnotiacim nástrojom kvality fotoaparátov na smartfónoch. Samozrejme, výsledok v teste DxOMark nemusí byť pre každého smerodajný, keďže aj ich praktiky sú subjektívne a nie každého musí zaujímať to, čo portál testuje a berie do úvahy. Na druhej strane, výsledky v ich testoch často celkom dobre korešpondujú s kvalitou fotoaparátu.

87 bodov nie je vôbec zlé hodnotenie. Práve naopak, ide o jedno z najlepších, aké kedy bolo udelené. Na druhej strane, až deväť iných telefónov fotí podľa DxO lepšie ako OnePlus 5, čo je skutočné sklamanie. Na špici rebríčka tak aj naďalej zostáva HTC U11, ktorý nás potešil aj v našej recenzii.

Veľa šumu a horšia stabilizácia

Portál pritom ocenil telefón za presné vyvažovanie expozície a rýchle zaostrovanie, no strhol mu body za väčšie množstvo šumu aj pri bežných fotografiách v interiéri. V kategórii videa telefón tiež nežiari, keď pri natáčaní 4K videa zaostáva najmä v stabilizácii.

OnePlus 5 tak pravdepodobne nemá najlepší fotoaparát na trhu. Skóre 87 bodov je však stále veľmi dobré a telefón by mal bez problémov naplniť očakávania všetkých, okrem tých absolútne najnáročnejších fotografov. V odkaze pod článkom si môžete prečítať celý test telefónu na portáli DxOMark.

Zdroj: DxOMark via Pocketnow

7.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+