MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Skener odtlačkov – bezchybný a praktický

OnePlus 3 ponúka skener odtlačkov prstov na prednej strane pod displejom. Aj napriek tomu je ale táto časť telefónu pomerne úzka a zbytočne nezväčšuje pozdĺžny rozmer telefónu. Skener odtlačkov pritom fungoval bezchybne. Pridali sme si sem odtlačky hneď niekoľkých prstov a počas celého testovania fungoval bez zaváhania. Je pravda, že s mokrými prstami mal trochu problém, ale aj v tomto prípade sme zaznamenali lepšie výsledky ako pri väčšine ostatných telefónov na trhu. Túto čítačku odtlačkov tak môžeme bez problémov označiť za spoľahlivú. Veľmi nás teší, že skener funguje aj ako tlačidlo Domov, ktorému je ešte možné pridať ďalšie funkcie v nastaveniach telefónu. Celkovo tak fungoval skener odtlačkov a výbornú a nemali sme s ním absolútne žiadne problémy. Odblokovanie bolo zakaždým expresné a bezchybné, takže nemáme absolútne žiadne výhrady. Poteší aj fakt, že skener je zároveň aj tlačidlom Domov, čo nie je pravidlom pri všetkých smartfónoch so skenerom odtlačkov na prednej strane.

oneplus-3-7_vysledok

Displej – Optic AMOLED nesklamal

OnePlus 3 disponuje novým displejom s označením Optic AMOLED s veľkosťou 5,5″ a rozlíšením 1920 x 1080 pixelov. Označenie Optic AMOLED sľubuje kombináciu výhod AMOLED a IPS panelov. To znamená sýte a jasné farby, skvelé pozorovacie uhly, dokonalú čiernu, no zároveň vernú reprodukciu farieb a schopnosť zobraziť obsah čo najpodobnejší realite. Výsledkom je skutočne podarený displej, ktorému nemáme veľmi čo vytknúť.

Už dávno sme sa presvedčili, že aj pri 5,5″ paneli je Full HD rozlíšenie dostačujúce. Určite by sme nemenili za QHD displej výmenou za kratšiu výdrž batérie, takže za toto výrobcu veľmi chválime. Farby displeja sú skutočne veľmi pekné. Neskôr sa ukázalo, že Optic AMOLED displej je iba upravený Super AMOLED od Samsungu. Úpravy prebiehali na softvérovej aj hardvérovej úrovni a ich hlavným cieľom bolo upraviť kontrast a teplotu farieb tak, aby čo najviac odzrkadľovali realitu.

oneplus-3-14_vysledok

Nestretnete sa tu s nadmerne sýtymi či teplými farbami, ako je to pri niektorých lacnejších AMOLED displejoch. Zároveň oceníte dokonalú čiernu a aj veľmi dobrú čitateľnosť na priamom slnku. Displej dokáže byť skutočne jasný. My sme mali jas nastavený približne na 60 % a používali sme adaptívnu korekciu, ktorá fungovala bezproblémovo.

Našou najobľúbenejšou funkciou displeja je ale nočný režim. Ten je možné spustiť šikovnou skratkou v paneli s rýchlym spustením a využívali sme ju každý večer. Ako obyčajne, aj tu táto možnosť potláča modré svetlo displeja, čím získa celý displej teplý žltý odtieň. Úroveň tejto “žltosti” je možné nastaviť, takže efekt nemusí byť veľmi drastický. My sme základné nastavenie trošku zmiernili a výsledkom bol odtieň farieb, na ktorý sme si v úplnej tme rýchlo zvykli a ktorý neťahal oči tak, ako keď sme používali displej v klasickom režime. Našou jedinou výčitkou voči displeju je fakt, že minimálny jas nie je až taký nízky, ako by sme si predstavovali. Napríklad čítanie kníh v úplnej tme by bolo pohodlnejšie, ak by bolo možné jas znížiť pod úroveň, ktorú ponúkajú nastavenia v telefóne. To je ale iba detail, pretože pri ostatných aktivitách v úplnej tme bohato postačuje šikovný nočný režim.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
12.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+