MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria – najvýraznejšie zlepšenie

Dlhodobé skúsenosti majú zhodnotiť najmä to, ako sa zmenilo zariadenie v priebehu času. Okrem novšieho systému, ktorý ale až tak veľa noviniek neponúka, prešla najväčšou zmenou výdrž batérie. Tá sa oproti prvotnému hodnoteniu výrazne zlepšila, za čo znovu vďačíme aktualizácii na Android 7.0 Nougat.

Nie je na trhu veľa telefón, ktoré by po aktualizácii na Nougat fičali tak výrazne lepšie, ako práve OnePlus 3. Hoci telefón bol extrémne rýchly už pred tým a nová aktualizácia skôr priniesla najmä niektoré dizajnové a funkčné zmeny, výdrž na jedno nabitie je citeľne lepšia.

Ak si spomínate, v pôvodnej recenzii som výdrž telefónu na jedno nabitie veľmi nevychválil. Práve naopak – šlo o jedno z mála zariadení, ktoré som bol schopný bez problémov vybiť počas jedného dňa a nie raz hrozilo, že ma telefón nechá v štichu.

To už teraz ale neplatí. Telefón som od aktualizácie na Android 7.0 Nougat nevybil za jeden deň ani raz. Výdrž na jedno nabitie sa predĺžila asi o hodinu SoT (Screen on Time), čo je výrazné zlepšenie. S pôvodným softvérom som sa v priebehu dňa dostával na úroveň asi 2,5 hodiny zapnutého displeja so zostávajúcimi 20-30 %. Teraz môžem mať displej zapnutý aj 3,5 hodiny a na konci dňa mám stále okolo 20 % zostávajúcej batérie.

V praxi to znamená hneď niekoľko zlepšení. V prvom rade je teraz telefón schopný pre väčšinu používateľov fungovať na jedno nabitie bez potreby pripájania k zásuvke počas dňa. Platí to aj o náročnejších používateľoch. Už vôbec nemusím rozmýšľať nad tým, či a kedy budem mať prístup k zásuvke a môžem bez obmedzenia sledovať YouTube videá či robiť iné úkony náročné na batériu, kedy sa mi zachce.

Ak sa ešte raz vrátime späť k pôvodnej recenzii, určite si spomeniete, že som vychválil najmä rýchle nabíjanie Dash Charge. To bolo v čase recenzie najrýchlejšie spomedzi bežne predávaných zariadení a od tej doby sa nič nezmenilo. Tu a tam sa objaví telefón s údajne rýchlejším nabíjaním, no tieto modely sa u nás zatiaľ nepredávajú a OnePlus 3/3T je stále telefón s najrýchlejším nabíjaním.

Pred aktualizáciou na Android 7.0 Nougat to znamenalo, že aj napriek slabšej výdrži na batériu sme s telefónom mohli fungovať bez zábran. Ak sa nám zdala úroveň nabitia nízka, pripojili sme ho k nabíjačke nanajvýš na pol hodinu a od elektriny sme ho odpájali so 70 – 80 % zostávajúcej batérie.

Teraz sa skutočne skĺbili výhody jedného aj druhého. Batéria sa nabíja stále rovnako rýchlo a nabíjačka funguje stále na 100 %, aj keď po celý čas ju používame s redukciou z anglickej zásuvky na európsku. Zároveň telefón na jedno nabitie vydrží oveľa dlhšie.

Zlepšila sa aj výdrž v pohotovostnom režime, takže prakticky vôbec už nenabíjame telefón v noci. Aj keď ho dám na nabíjačku večer pred spaním, o pár minút je úroveň nabitia taká, že telefón môžem bez problémov odpojiť od nabíjačky, nechať ho „vybíjať sa“ celú noc a znovu ho začnem nabíjať až niekedy v priebehu ďalšieho dňa.

Toto skutočne nie je konštatovanie, ktoré je pri dlhodobom hodnotení telefónu bežné. OnePlsu 3 je teraz ale skutočne ešte užitočnejším smartfónom a hoci žiadne ďalšie veľké zlepšovanie výdrže v budúcnosti neočakávam, už teraz mi stačí aj na náročnejšie používanie. A na rýchle nabíjanie stále nedám dopustiť.

OnePlus 3: Hodnotenie po vyše polroku používania

OnePlus 3 je vynikajúci telefón. V mnohých smeroch je ešte lepší ako pri uvedení na trh a prakticky v žiadnom sa nezhoršil. Konštrukcia toho vydrží veľa, softvér a výdrž batérie sa ešte zlepšili a výkon a displej sú stále vynikajúce, aj keď ich pomaly predbieha novšia konkurencia.

Postupne sa ale mení kategória ľudí, pre ktorých je tento telefón určený. Od skutočných technologických nadšencov sa dostáva k širšiemu publiku. Pomáhajú tomu predstavenia nových farebných prevedení, ako aj postupne sa rozširujúce povedomie o tejto mladej čínskej značke. Samozrejme, dôležitú úlohu hrajú aj spokojní zákazníci.

Tu musíme zmieniť aj niektoré nedostatky, ktorými spoločnosť určite trpí. Podpora pre staršie zariadenia sa veľmi rýchlo vytráca a podvádzanie v benchmarkových aplikáciách tiež nie je etické, aj keď to nemá žiaden dopad na to, čo si myslíme o výkone telefónu počas reálneho používania. Určite sa ale spoločnosť OnePlus má kam posúvať, aj keď už teraz vyrába vynikajúce produkty.

To nás posúva k úplne poslednej otázke – mali by ste si telefón kúpiť? Odpoveď je pomerne zložitá. Čisto nový OnePlus 3 si dnes už zrejme nekúpite, aspoň nie z oficiálneho obchodu. Nahradil ho novší OnePlus 3T, ktorý ponúka väčšiu batériu, novší procesor Snapdragon 821 a 16MP predný fotoaparát. To sú síce iba drobné, no užitočné vylepšenia. Cena sa výrazne nezvýšila a za 64GB model zaplatíte 439 EUR, kým 128GB model stojí 479 EUR.

Cena je to stále vynikajúca a k dispozícii je aj nové čierne farebné prevedenie. To vyzerá skvele, no jeho dostupnosť nie je zrovna najlepšia. Okrem toho, OnePlus zrejme už čoskoro predstaví nástupcu svojej vlajkovej lode, ktorý bude konkurovať nedávno predstaveným high-end modelom ako LG G6 či Samsung Galaxy S8. Je teda iba na vás, či vydržíte. Vôbec by sme sa ale nečudovali, keby ste siahli po OnePlus 3T hneď, ako budete môcť. Je to skutočne fantastický telefón.

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

1.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+