MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita – nič praktické nechýba

To myslíme úplne doslovne. Dnes už existujú telefóny s lepšou výbavou konektivity, no väčšinu moderných prvkov pripojenia ešte nejaký čas nevyužijeme. Ak sa zameriame na tie druhy pripojenia, ktoré sú už u nás aj reálne využiteľné, zistíme, že telefónu OnePlus 3 nič nechýba.

OnePlus 3 ponúka plnohodnotné pripojenie k mobilnému internetu prostredníctvom GPRS, EDGE, HSPA s rýchlosťami do 42,2 Mbps a LTE cat.6 s rýchlosťami do 300 Mbps. Nechýba Wi-Fi s dual-band pripojením, Bluetooth v4.2, GPS, NFC a všetky potrebné senzory.

Práve rôzne antény a spôsoby pripojenia sú často kameňom úrazu pri dlhodobejšom používaní. S radosťou môžeme skonštatovať, že OnePlus 3 netrpí žiadnymi takýmito neduhmi. S aktualizáciou na Android 7.0 Nougat sa síce objavili drobné zaváhania pri pripojení k Wi-Fi, no aktualizácia na Android 7.1.1 Nougat tieto problémy vyriešila. Všetky ďalšie možnosti pripojenia fungujú skvele. S telefónom som tiež spravil nespočetné množstvo telefonátov a nemal som žiadne problémy. Kvalita a stabilita signálu bola všade taká, ako by som očakávali a nikdy ma v tomto smere telefón nesklamal.

Poteší aj fakt, že telefón má slot na dve SIM karty, pričom oba sloty podporujú LTE. Túto funkciu som využíval veľmi často pri cestovaní do zahraničia, kde som jednoducho prepínal zdroj dát medzi dvomi kartami. Niektorých používateľov možno zamrzí absencia čo i len hybridného slotu na microSD karty.

Pri minimálnej vnútornej pamäti 64 GB sme však nikdy nemali potrebu použiť pamäťovú kartu. Aktuálne mám v telefóne približne 25 GB voľnej pamäte, a to mám v telefóne asi 1 500 fotografií/videí/screenshotov, niekoľko stiahnutých playlistov zo Spotify a desiatky stiahnutých podcastov. V priemere mám nainštalovaných asi 100 aplikácií a naozaj nikdy som nepociťoval žiadnu potrebu použiť pamäťovú kartu.

Po stránke konektivity tak telefónu nič nevyčítam ani v roku 2017. Niekomu môže chýbať infraport, ktorý ale ja osobne na telefóne nikdy nevyužívam. Pre mňa je dôležitá najmä kvalita a stabilita pripojenia k mobilným a Wi-Fi sieťam, kde OnePlus 3 exceluje aj po polroku používania.

Fotoaparát – je s ním radosť fotografovať

Nebudem tvrdiť, že OnePlus 3 má najlepší fotoaparát na trhu. Neplatilo to vlani a logicky to neplatí ani dnes. Patrí ale k vysoko nadpriemerným a v niektorých smeroch je určite blízko k úplnej špičke.

V prvom rade ide o konzistentný fotoaparát, ktorý v automatickom režime spraví takmer vždy presne takú fotografiu, akú chcete. 16 MP a optická stabilizácia sú skvelou kombináciou pre fotografovanie v dobrých aj zlých svetelných podmienkach.

Určite sa na trhu nájdu telefóny, ktoré v horšom svetle fotia o poznanie lepšie. Ani OnePlus 3 v tomto smere ale nie je úplne na zahodenie, no vo výrazne zhoršených podmienkach klesá aj spomínaná konzistentnosť výsledkov. Tento pokles ale nie je dramatický, no stále platí, že fotoaparát si najväčšmi užijete v jasnom počasí.

A tu teda robí OnePlus 3 skvelú robotu. Fotografie ponúkajú skvelé vyvážanie farieb a vo väčšine prípadov aj vynikajúce vyváženie expozície. Svetlé tóny nie sú prepálené, tiene nie sú príliš tmavé a farby nie sú fádne a ani nereálne sýte. Fotografie ponúkajú množstvo detailov, no v niektorých prípadoch, a to najmä v horšom osvetlení, je možné pri priblížení spozorovať zmäkčenie detailov. Pri bežnom pohľade to je ale takmer neviditeľné a ak fotografujete za účelom zdieľať fotky na sociálnych sieťach či nechať si ich uložené v galérii bez ďalšieho tlačenia či inej práce s nimi, určite budete spokojní.

Selfie kamera je tiež veľmi slušná, no ani tu v zlom osvetlení nepochodíte a výsledky budú o poznanie horšie. Prednú kameru ale veľmi hodnotiť nebudeme, a to z toho dôvodu, že aktuálne dostupný OnePlus 3T používa iný selfie fotoaparát, ktorý pravdepodobne ponúkne lepšie výsledky, no reálne ich zhodnotiť nevieme.

Náš tip
Pozrite si rozsiahlejšiu galériu fotografií z OnePlus 3

Zhodnotiť ale vieme video a znovu ide o jednu z oblastí, ktorá sa od uvedenia telefónu na trh zlepšila. Okrem veľkej aktualizácie na Android 7.0 Nougat totiž OnePlus v priebehu času uvoľňoval aj časté menšie aktualizácie. Jedna z nich sprístupnila nahrávanie Full HD videa s frekvenciou 60 FPS, čo dovtedy možné nebolo. Telefón od výroby podporuje nahrávanie 4K videa, no ja vždy uprednostňujem Full HD video a som aj veľkým fanúšikom 60 FPS videí. To znamená, že odkedy má OnePlus 3 túto možnosť, mám ju stále zapnutú a nahrávam video v takomto rozlíšení.

Kvalita videa bola pritom už od začiatku na veľmi dobrej úrovni a s príchodom 60 FPS sa to iba zlepšilo. Stále máte k dispozícii skvelé farby a vyváženie expozície, ako aj kvantum detailov. Odteraz je ale možné nahrávať aj veľmi efektné a plynulé videá, ako aj využiť možnosť nahrávania spomalených videí a využiť tak váš telefón na ešte väčšie množstvo príležitostí.

Celkovo mám fotoaparát na OnePlus 3 veľmi rád. Zhotovené fotografie možno nie sú vždy absolútne najlepšie, aké telefón dnes dokáže spraviť, no sú vysoko nadpriemerné. OnePlus 3 tiež má pri fotení akýsi vlastný charakter, na ktorý si musíte zvyknúť. Ja som si naň zvykol veľmi rýchlo a aj som si ho obľúbil. Vďaka tomu viem lepšie predpovedať, ako bude vyzerať fotografia v daných podmienkach.

Dobrým príkladom sú fotografie prírody vonku za slnečného počasia. Viem, že v takýchto podmienkach zohrá svoju rolu podľa mňa skvelý HDR režim, ktorý ukáže všetky časti fotografie v živých farbách, vytiahne tiene a zbytočne neprepáli highlighty. Platí to ale aj o iných situáciách, na ktoré si jednoducho rýchlo zvyknete. Fotografovanie s OnePlus 3 potom bude skutočnou zábavou.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
1.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+