MojAndroid

Väčšina používateľov je ešte aj dnes verná svojmu telefónu po dobu približne dvoch rokov. Niektorí ich striedajú častejšie, iným vydrží jeden telefón ešte dlhšie. Ak telefóny testujete na týždennej báze, akékoľvek niekoľkomesačné používanie jedného zariadenia je znakom skutočnej spokojnosti. Ja používam OnePlus 3 už vyše pol roka a nechystám sa ho vymeniť. Teraz vám prezradím, prečo je to tak.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia a dizajn – najtrvácnejší celokovový smartfón vôbec?

V čase, keď bol OnePlus 3 uvedený na trh, sme jeho konštrukciu veľmi vychválili. Nie je extravagantná, displej nemá žiadne zahnuté hrany, telefón nie je tenký ako žiletka a nenájdete tu ani žiadny modulárny systém. Napriek tomu ale konštrukcia dokonale plní svoj účel a je spracovaná do najjemnejších detailov.

Práve zmysel pre detail je to, čo nás na telefóne nesmierne zaujalo. Elegantné prechody hrán, skutočne atraktívny povrch zadného krytu a nesmierne solídna stavba sú prvky, ktoré oceníte pri každodennom používaní. Telefón sa drží v ruke skvele a pri každom dotyku cítite luxus.

Nie je to ale luxus skla, ktoré síce vyzerá super, no má veľa negatív. Nie, OnePlus sa v tretej generácii vlajkovej lode vydal tradičnejším smerom a ponúka celokovové zariadenie. Napriek tomu s radosťou konštatujeme, že ide o jedno z najmenej šmykľavých kovových zariadení na trhu. V priebehu používania sa nám telefón vyšmykol z ruky asi 5-krát, z toho asi 4-krát pri používaní ležmo v posteli, kedy je niečo podobné oveľa pravdepodobnejšie.

Okrem toho, zadný kryt nezachytáva odtlačky a ani nečistoty. To sú obrovské výhody oproti sklenenej konštrukcii. Telefón tak 90 % času vyzerá skutočne skvelo. Z času na čas sa ale kryt pochopiteľne zašpiní a je potrebné ho utrieť. Netreba to ale robiť každú chvíľu, maximálne párkrát za týždeň.

Odhliadnuc od objektívne vynikajúco spracovanej konštrukcie je tu ešte samotný dizajn, ktorý presne vyhovuje mojim požiadavkám. Jednoduchosť a zmysel pre detail skrátka lahodí môjmu oku a pre mňa ide o jedno z najkrajších zariadení vôbec. Nie raz sa prichytím pri tom, že telefón držím v ruke iba preto, aby som zas a znovu ocenil jeho kvality.

Čo z toho, keď telefón vyzerá skvelo, no po pár mesiacoch používania je znehodnotený škrabancami či inými nedokonalosťami, ktoré vzniknú používaním? To je prípad veľkého množstva telefónov na trhu a používatelia to vedia. Preto ihneď po kúpe zháňajú ochranné sklo a kryt, čím absolútne znehodnotia prácu dizajnérov telefónu. Iste, telefón za niekoľko stoviek eur je rozumné chrániť, no ja radšej uprednostňujem jednoduchší prístup – dávam si naň pozor.

To ale neznamená, že s ním narábam ako v rukavičkách. Mám tú výhodu, že som chlap a všetky moje nohavice majú vrecká. Telefón mám preto vždy samostatne v prednom vrecku nohavíc a nie v taške, kde by mohol ľahšie prísť k úrazu. Vďaka takémuto používaniu na telefóne za vyše pol roka nie je vidieť absolútne žiadne škrabance, a to ako na displeji, aj na zadnej strane.

Jediné známky používania je pri troche šťastia možné spozorovať na lesklej časti rámika hneď vedľa zaoblenej hrany displeja. To je ale úplne prirodzené a tieto mikroškrabance skutočne nie je možné vidieť pri bežnej manipulácii s telefónom.

Perfektne funguje aj predné odolné sklo na displeji. Tu nie sú vidieť absolútne žiadne škrabance a fantasticky funguje aj oleofóbna vrstva. Odtlačky sú zachytávané iba minimálne a odstránite ich jednoduchým utretím o rukáv.

Celkovo vyzerá telefón presne tak, ako v prvý deň používania. Hneď po jeho doručení sa mi pri fotografovaní podarilo spraviť jednu miniatúrnu ryhu na ráme telefónu, ktorá aj naďalej ostala jedinou viditeľnou nedokonalosťou na konštrukcii zariadenia. Za pol roka používania s minimálnymi prestávkami a bez akýchkoľvek ochranných prvkov (s výnimkou asi 5 týždňov počas Vianoc, kedy som použil tematický kryt) vyzerá telefón ako nový. To sa skutočne nedá povedať o všetkých zariadeniach na trhu.

Pozn.: Samozrejme som to zakríkol a počas písania tohto článku telefón utrpel prvé viditeľné zranenie. Na zadnej časti je viditeľná miniatúrna ryha, ktorá ale vznikla skutočne záhadným spôsobom. Telefón mi totiž nikde nepadol a ani neprišiel do kontaktu so žiadnym tvrdým či ostrým predmetom. Mám tušenie, že ryha vznikla len tak sama od seba, aby som si dával pozor a aby som telefón v tomto článku veľmi neprechválil :-)

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
1.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+