MojAndroid

Minuloročné vlajkové lode OnePlus 3 a 3T dostávajú v týchto chvíľach aktualizáciu na systém Oxygen OS 4.5.0. Hoci update neprináša najnovšiu verziu Android 8.0 Oreo, obsahuje veľké množstvo vylepšení a aj úplne nových funkcií.

Náš tip
http://OnePlus 3: Dlhodobé skúsenosti s vynikajúcim výsledkom + VIDEO

Nový font aj funkcie

Jednou z najväčších zmien v novom systéme je nový font OnePlus Slate. Ten je viditeľný vo všetkých častiach systému a výrazne oživuje tradičný vzhľad. Okrem toho pribudli aj ďalšie nové funkcie. Odteraz je možné zobraziť rýchlosť pripojenia k internetu v lište vedľa hodín a intenzity signálu. Tiež pribudla funkcia “lift up display”, ktorá rozsvieti displej pri zdvihnutí telefónu.

Tiež pribudla nová živá tapeta “Shot on OnePlus”, kde sa dynamicky menia pozadia vytvorené z fotografií, ktoré boli zhotovené so smartfónmi OnePlus. Pribudla tiež možnosť zapnutia režimu nerušiť pri hraní hier, vďaka čomu si budete môcť užiť dokonalý herný zážitok bez upozornení.

Novinkou sú tiež tzv. “low priority notifications”. Upozornenia s nízkou prioritou nezvonia, nezobrazujú sa na zamknutej obrazovke a v stavovom riadku, objavia sa iba na spodku lišty s upozorneniami. Tieto upozornenia môžete spustiť pre ktorúkoľvek vami vybranú aplikáciu, ktorej upozornenia nechcete úplne ignorovať, no nechcete ich ani vidieť medzi oveľa dôležitejšími.

Menší súbor aktualizácie

Okrem toho nájdeme v novej aktualizácii aj množstvo ďalších noviniek. Zmenilo sa trochu používateľské prostredie, pribudla polička pre aplikácie v docku na spodku obrazovky a niekoľko ďalších drobností. Samozrejme, súčasťou aktualizácie sú aj vylepšenia pod povrchom – zlepšenie výkonu a šetrenia energie, čo sú vždy vítané novinky. Aktualizácia sa objavila už aj na Slovensku, takže ak máte niektorú z vlajkových lodí OnePlus z minulého roku, na update sa môžete tešiť aj vy. Hoci aktualizácia prináša skutočne veľké množstvo vylepšení, má veľkosť iba 197 MB. Aj napriek tomu vám ale odporúčame pred aktualizáciou dobre nabiť telefón a súbor s updateom sťahovať iba prostredníctvom stabilného a rýchleho Wi-Fi pripojenia.

Za tip na článok ďakujeme čitateľovi Ondrejovi!

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+