MojAndroid

Čínsky výrobca OnePlus sa stará o svoje zariadenia po stránke podpory skutočne na výbornú. Či už ide o novú verziu systému Android do aktuálnych modelov alebo opravnú aktualizáciu (napríklad viacnásobná oprava chýb a iných nedostatkov krátko po predstavení modelu OnePlus 5).

Používateľom odpovedal produktový manažér OnePlus

Na fórach kládli zvedaví používatelia otázky najmä ohľadom podpory a budúcnosti aktuálnych modelov OnePlus. Produktový manažér priniesol odpovede na niektoré z nich. Jednou z otázok bolo, prečo aktuálna vlajková loď OnePlus 5 dostáva viac aktualizácii po samotnom vydaní smartfónu ako staršie smartfóny OnePlus 3/3T. Odpoveď je jednoduchá, výrobca 1-2 mesiace po uvedení smartfónu vylepšuje niektoré funkcie a najmä odstraňuje systém od drobných nedostatkov. Ide o štandardnú súčasť procesu aktualizácie u viacerých výrobcov.

Náš tip
OnePlus 5 prichádza v novom, zlatom farebnom prevedení

Ďalšou zvedavou otázkou bolo, prečo má BETA verzia vo všeobecnosti viac funkcií ako finálna verzia systému. Podľa produktového manažéra spoločnosti OnePlus je verejná BETA určená práve na vylepšovanie a zdokonaľovanie nových funkcií. Nie vždy sa však všetky otestované funkcie dostanú aj do finálnej verzie systému.

Bezpečnostná a systémová podpora modelov OnePlus 3/3T

Používatelia sa takisto pýtali na bezpečnostné aktualizácie. Z dôvodu omeškania aktualizácie na Oxygen OS 4.5 príde augustová bezpečnostná aktualizácia samostatne bez tej systémovej. Spoločnosť OnePlus ďalej objasňuje, že nové funkcie ako režim čítania či nové gestá na obrazovke spolu s možnosťou kalibrácie obrazovky nebudú dostupné pre staršie smartfóny OnePlus 3 a 3T kvôli hardvérovým rozdielom (podrobnosti neboli uvedené).

Náš tip
OnePlus 5 dostáva aktualizáciu, prináša stabilizáciu pre 4K video a ďalšie novinky

Poslednou informáciou bol fakt, že aktualizácia na systém Android O bude poslednou rozsiahlou aktualizáciou pre smartfóny OnePlus 3/3T. Smartfóny však budú naďalej podporované po stránke opravy chýb, bezpečnostných aktualizácii a tiež aktualizácií jednotlivých vstavaných aplikácií.

Zdroj: xda-developers

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+