MojAndroid

Spoločnosť OnePlus sa tentokrát pochlapila. Po oneskorených aktualizáciách svojich telefónov prvej a druhej generácie teraz prináša aktualizáciu na OnePlus 3 a OnePlus 3T medzi prvými. Po tom, čo bol update uvoľnený v podobe beta verzie, teraz prichádza aj v stabilnej forme a dorazil už aj na Slovensko.

Náš tip
OnePlus nebude na svojich telefónoch s Oreom podporovať rýchle aktualizácie Androidu

Robustný update plný noviniek

Aktualizácia má veľkosť 1,5 GB a prináša veľké množstvo zmien. Ako je známe, OnePlus ponúka systém veľmi podobný tomu na zariadeniach Pixel a Nexus a update tak prináša prakticky všetky viditeľné novinky, ktoré v novom systéme nájdeme. To znamená notifikačné bodky na ikonách či zmenený dizajn lišty s rýchlym spustením. Okrem toho pribudli nové funkcie ako Parallel Apps či Picture in Picture pri prehrávaní videí.

Starý dobrý OnePlus

Stále platí, že dizajn systému kopíruje čistý Android, akurát tu nájdeme množstvo extra nastavení pre prispôsobenie zariadenia v rámci nadstavby Oxygen OS. Tá je teraz vo verzii 5.0 a tento veľký skok v označení verzie charakterizuje aj aktualizáciu na nový Android 8.0 Oreo. Update sa objavil už aj v našich končinách, takže ak patríte medzi majiteľov niektorej z vlaňajších vlajkových lodí spoločnosti OnePlus, aktualizáciu môžete očakávať každú chvíľu. Vzhľadom na jej veľkosť vám aj v tomto prípade odporúčame sťahovať súbor cez rýchle a stabilné Wi-Fi pripojenie. Pri inštalácii sa potom ubezpečte, že máte dostatočné množstvo energie v batérii, pretože aktualizácia môže zabrať niekoľko desiatok minút.

Za tip na článok a screen ďakujeme čitateľovi Ondrejovi!

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+