MojAndroid

Keď spoločnosť OnePlus predstavila svoje prvé zariadenie, upútala pozornosť celého sveta. Smartfón s označením One totižto ponúkol používateľom vtedy najlepšie hardvérové vybavenie sa zlomok ceny komerčných produktov. Čínsky startup však týmto nekončí a už o niekoľko týždňov by sme sa z jeho dielne mali dočkať pokračovania v podobe OnePlus 2. Dokazujú to malé úniky, priamo z réžie spoločnosti.

Podobne, ako aj minulý rok, aj teraz sa spoločnosť OnePlus rozhodla raz za čas zverejniť jeden z parametrov alebo funkcií nového modelu. Začala hneď dôležitou súčasťou a tou je mobilný čip. OnePlus 2 tak bude vybavený rovnako, ako aj ostatné vlajkové lode súčastnosti, novým čipom Snapdragon 810 no vo verzii 2.1. Spoločnosť pritom uvádza, že veľmi úzka spolupráca s Qualcommom umožnila verzii 2.1 pracovať na nižších teplotách, ako model predtým.

Podľa predchádzajúcich správ bude novinka predstavená niekedy v budúcom mesiaci júl a jej cena by mala byť o niečo vyššia, než tomu boli v prípade prvého modelu. Podľa všetkého sa má v Európe predávať za 350 EUR. Vlani sa One predával v Európe pritom za 299 EUR. Iba pred niekoľkými dňami ale cena znovu klesla na úroveň 250 EUR za 16 GB model a na tejto úrovni by už mala zostať až do ukončenia predaja tohto smartfónu.

Zdroj: oneplus

 

18.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+