MojAndroid

Spoločnosť OnePlus predstavila spolu so svojim prvým smartfónom OnePlus One aj pozvánkový systém. Na základe toho mali možnosť objednať si vlaňajší model iba tí užívatelia, ktorí mali pozvánku. Začínajúcej spoločnosti to pomohlo lepšie narábať s množstvom produktov na sklade, no užívateľov to veľmi netešilo, keďže záujem o telefón bol neporovnateľne vyšší, ako spoločnosť očakávala. Pozvánkový systém funguje aj s OnePlus 2 a hoci je celý proces jednoduchší, na pozvánku na kúpu OnePlus 2 sa čaká aj tento rok.

Jeden z užívateľov si ale všimol, že napriek tomu, že o pozvánku požiadal medzi prvými užívateľmi, jeho miesto v rebríčku výrazne kleslo. Môže za to systém, na základe ktorého sa v rebríčku vyššie posúvajú tí užívatelia, ktorí niekoho odporučili. Tento užívateľ sa pri požiadaní o pozvánku nachádzal v rebríčku na približne 9 000. mieste no užívatelia, ktorí odporúčali priateľov, ho predbehli a zosunuli až na 70 000. miesto.

OnePlus 2_2

Toto považoval Jake Cooper, spomínaný ašpirant na pozvánku pre OnePlus 2, za podvod voči nemu a spoločnosti sa chcel odplatiť rovnakým spôsobom. Za pomoci Pythonu a série skriptov oklamal pozvánkový systém a presvedčil ho, že odporúča jedného užívateľa za druhým. Vďaka tomu sa posunul z jeho vtedajšej pozície 334 633. až na 1 694. miesto. Tento užívateľ následne upozornil na bezpečnostnú chybu samotnú spoločnosť OnePlus a hoci nezverejnil celý skript, ktorý na to použil, svoj postup opísal na tomto odkaze.

Zdroj: Medium via Android Authority 

4.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+