MojAndroid

Spoločnosť OnePlus je mnohými používateľmi ospevovaná a chválená. Ponúka skutočné oživenie vo svete výkonných smartfónov a má na svedomí skutočne skvelé produkty. Žiaľ, výrobca má aj niektoré neslávne známe stránky. Kauza podvádzania v benchmarkových aplikáciách pobúrila mnohých, dnes už bývalých fanúšikov značky a ďalších fanúšikov výrobca stratí aj po aktuálnom prehlásení. Spoločnosť totiž potvrdila, že OnePlus 2, iba necelé dva roky stará vlajková loď, nedostane aktualizáciu na Android 7.0 Nougat.

Zaujímavá argumentácia

Ospravedlnením zo strany výrobcu má byť fakt, že v čase prípravy tohto zariadenia ešte nemala spoločnosť tak vybudovanú infraštruktúru pre vývoj softvéru ako má teraz. To používatelia môžu, ale aj nemusia prijať. Faktom je, že OnePlus v skutočnosti ešte v novembri minulého roku oznámil, že plánuje telefón aktualizovať na novší Android 7.0 Nougat. Stať sa tak malo po aktualizácii OnePlus 3, ktorý získal update na prelome rokov. Odvtedy ale ubehlo viac ako päť mesiacov a majitelia OnePlus 2 netrpezlivo čakali. Ich čakanie má teraz ale smutný koniec.

Riešením je kúpa nového OnePlus 5?

Na druhej strane, OnePlus prešiel počas obdobia svojej existencie obrovský kus cesty. Od alternatívneho výrobcu, ktorý si mohol dovoliť predávať telefóny iba krkolomným pozvánkovým systémom, sa z mladej čínskej firmy stal skutočný hráč na trhu so smartfónmi a rátať s ním musia aj tí najväčší výrobcovia. Iba o niečo vyše týždňa sa chystá predstavenie novej vlajkovej lode OnePlus 5, ktorá by mala navždy odstrániť pochybnosti fanúšikov o tom, že OnePlus je skutočne firma, ktorú sa oplatí podporovať kúpou ich zariadení.

Zdroj: Android Authority via Android and Me

12.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+