MojAndroid

Spoločnosť OnePlus vlani predstavila svoj prvý smartfón, ktorým mnohým užívateľom vyrazila dych. OnePlus One bol vlajkovou loďou v tom pravom zmysle slova, no všetky svoje kvality priniesol za extrémne dostupnú cenu. Samozrejme, nasledovali dlhé mesiace čakania, počas ktorých sa k telefónu dostali iba šťastlivci s pozvánkou. V súčasnosti je ale OnePlus One dostupný komukoľvek za ešte nižšiu cenu v porovnaní s tou, za akú sa predával na začiatku.

Podľa predchádzajúcich informácií bolo ale zrejmé, že nástupca populárneho smartfónu už nebude taký dostupný. Špekulovalo sa dokonca o tom, že OnePlus 2 bude ohodnotený rovnako, ako podobné vlajkové lode súčasnosti a že jeho cena sa vyšplhá nad 500 USD. Túto informáciu teraz oficiálne vyvrátil CEO spoločnosti Pete Lau, ktorý povedal, že cena nového smartfónu bude pod 450 USD.

Takmer s istotou teda môžeme predpokladať, že mal na mysli presne cenu 449 USD. Rovnako tak vlani bolo zrejmé, že cenou “pod 300 USD” sa myslí cena 299 USD, čo sa neskôr aj potvrdilo. V každom prípade je teda zrejmé, že novinka už nebude tak dostupná, ako by mnohí užívatelia očakávali. Na druhej strane ale znovu pôjde o skutočnú vlajkovú loď, ktorá ponúkne procesor Snapdragon 810, čítačku odtlačkov prstov a kontektor USB-C. Cenou síce svojho predchodcu výrazne prekonáva, no stále je to menej, ako si za svoje vlajkové lode pýta väčšina najväčších výrobcov. Uvidíme, čo ďalšie si pre nás OnePlus prichystá počas predstavenia smartfónu, ktoré sa uskutoční už 27. júla.

Zdroj: OnePlus (Twitter) via GSMarena

7.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+