MojAndroid

Tatra banka spustí v najbližších dňoch úplne novú službu,  pomocou ktorej bude mať klient prehľad o svojich platobných účtoch vedených v iných bankách. 

Klient môže mať v jednom internet bankingu kompletný prehľad o účtoch až zo štyroch slovenských bánk. Okrem Tatra banky  sú k dispozícii účty ČSOB, SLSP a Raiffeisen banky. Do budúcna pribudne aj možnosť realizácie prevodov z účtov týchto bánk.

Navyše, pre používanie služby One bankingTB nie je vôbec potrebné navštíviť pobočku Tatra banky. Účty je možné pridávať jednoducho priamo z internet bankingu.

Služba je optimalizovaná pre mobilné zariadenia

Pre klientov je služba dostupná v Internet bankingu Tatra banky. V aplikácii pre smartfóny ju síce nenájdete, no je plne optimalizovaná aj pre mobilné zariadenia. To znamená, že používanie služby je veľmi jednoduché aj prostredníctvom vášho smartfónu.

Na to, aby mohol klient získavať informácie o účtoch v bankách mimo Tatra banku, je potrebný jeho súhlas. Ten dáva na 90 dní a kvôli bezpečnosti je potrebné ho pravidelne obnovovať. 

Výhody One bankingTB:

  • Prehľad o účtoch aj z iných bánk na jednom mieste
  • Zobrazenie zostatkov a pohybov na účtoch jedným prihlásením
  • V budúcnosti pribudne viacero funkcionalít, vrátane možnosti zadania platobného príkazu z účtu vedeného v inej banke
  • Postupne budú pribúdať ďalšie slovenské a aj české banky

Novinku prináša Tatra banka vďaka Európskej smernici PSD2, ktorá priniesla bankám a platobným inštitúciám povinnosť sprístupniť vybrané služby tzv. tretím stranám prostredníctvom technologického rozhrania API.

Pohodlný prehľad len s jediným prihlásením

Služba je ideálna pre klientov, ktorí si vedú účty vo viacerých bankách. Vďaka nej sa už nebudú musieť prihlasovať ku každému účtu samostatne, ale všetko zvládnu len s jedným prihlásením. Získajú tak základné informácie o účtoch vedených vo viacerých bankách pekne pohromade.

Tatra banka plánuje do budúcna rozšíriť službu o ďalšie banky, vrátane českých. Rovnako je v pláne rozšírenie o nové funkcionality, medzi ktoré patrí napríklad možnosť realizácie prevodov a ďalšie. Viac informácií o službe získate priamo na stránkach Tatra banky.

Tento článok vznikol v spolupráci s Tatra bankou.

4.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+