MojAndroid

MasterCard Identity Check je novinkou od MasterCardu. Ide o sadu technologických riešení, ktoré využívajú pokročilý systém pre overenie identity spotrebiteľov. Zjednodušujú teda priebeh nakupovania online.

Súčasný spôsob online overovania identity nakupujúceho môže spotrebiteľov od internetového nákupu celkom rýchlo odradiť. Býva to totiž niekedy časovo náročné – a to je aj chvíľa, kedy si zákazník nakoniec nákup rozmyslí a nákup nespraví. Systém MasterCard Identity Check však ponúka možnosť overenia totožnosti pomocou biometrických údajov, kedy v podobe odtlačku prsta držiteľa karty a zaslaním jednorazového SMS hesla overíte svoju totožnosť.

Technológia Identity Check má tiež zlepšiť bezpečnosť online platieb. Používateľ sa totiž už nespolieha len na to, čo pozná (heslo), ale vydá sa smerom k tomu, čo používa (mobilný telefón alebo iné inteligentné zariadenie) a čím je (biometrické údaje). V Holandsku začali  už stovky držiteľov platbu cez biometrické údaje používať už minulý mesiac a podobný testovací proces prebieha aj v USA.

Americké finančné inštitúcie sa budú môcť do systému MasterCard Identity Check zapojiť v polovici roka 2016 a s celosvetovou expanziou systému sa počíta v roku 2017. Nová generácia overovania totožnosti si získala záujem aj spotrebiteľmi v nedávnom celosvetovom prieskume. Podľa prieskumu spoločnosti MasterCard totiž 53 % nakupujúcich zabúda svoje dôležité heslá aspoň raz týždenne a ich obnovou stratia vyše 10 minút.

Ako dôsledok úplne zruší proces online nákupu viac ako tretina ľudí, kým 6 z 10 ľudí vraví, že pre obnovu hesla napr. nestihli kúpiť lístok na rýchlo vypredaný koncert.

Zdroj: Tlačová správa MasterCard

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+