MojAndroid

Agentúra Reuters informovala, že počas otváracieho ceremoniálu Zimných Olympijských hier 2018 v Pjongčangu sa uskutočnil kyberútok. Potvrdil to hovorca organizačného výboru Sung Baik-you. Zatiaľ nie je oficiálne jasné, kto za ním stál, ani nie sú známe bližšie podrobnosti.

Čo sa však stalo a ako sa to prejavilo? Podľa správ hackerský útok zapríčinil, že vypadol internetový prístup a WiFi, pričom aj webstránka bola mimo prevádzky. To tvorilo problém najmä pre tých, ktorí si ešte v posledný deň chceli vytlačiť vstupenky.

Už dávnejšie však niečo nebolo s kostolným poriadkom. Uskutočnil sa totiž aj “menší” hackerský útok. Spoločnosť McAfee minulý mesiac zistila, že niektorým účastníkom Olympijských hier posielali útočníci škodlivé emaily. Kvôli tomu McAfee varovala, že môže dôjsť k ďalším útokom. Predstavitelia sa obávali najmä útokov zo Severnej Kórey, vzhľadom na politickú situáciu a jej vzťahy s Južnou Kóreou, miestom Olympijských hier. Ďalším podozrivým bolo Rusko, a to kvôli situácii vyvolanej dopingovými škandálmi. Obe krajiny však svoj podiel na útoku odmietli.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+