MojAndroid

Agentúra Reuters informovala, že počas otváracieho ceremoniálu Zimných Olympijských hier 2018 v Pjongčangu sa uskutočnil kyberútok. Potvrdil to hovorca organizačného výboru Sung Baik-you. Zatiaľ nie je oficiálne jasné, kto za ním stál, ani nie sú známe bližšie podrobnosti.

Čo sa však stalo a ako sa to prejavilo? Podľa správ hackerský útok zapríčinil, že vypadol internetový prístup a WiFi, pričom aj webstránka bola mimo prevádzky. To tvorilo problém najmä pre tých, ktorí si ešte v posledný deň chceli vytlačiť vstupenky.

Už dávnejšie však niečo nebolo s kostolným poriadkom. Uskutočnil sa totiž aj “menší” hackerský útok. Spoločnosť McAfee minulý mesiac zistila, že niektorým účastníkom Olympijských hier posielali útočníci škodlivé emaily. Kvôli tomu McAfee varovala, že môže dôjsť k ďalším útokom. Predstavitelia sa obávali najmä útokov zo Severnej Kórey, vzhľadom na politickú situáciu a jej vzťahy s Južnou Kóreou, miestom Olympijských hier. Ďalším podozrivým bolo Rusko, a to kvôli situácii vyvolanej dopingovými škandálmi. Obe krajiny však svoj podiel na útoku odmietli.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!
Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+