MojAndroid

Kým donedávna si každý výrobca smartfónov vyberal, či použije na svojom modeli LCD alebo OLED panel, dnes sú misky váh naklonené výrazne práve k OLED technológií. Postupne ju zavádzajú aj tí výrobcovia, ktorí boli dlho verní LCD obrazovkám. Môže za to jednak zdokonalenie OLED technológie, ako aj zlacňovanie týchto displejov. Tento trend potvrdzuje aj fakt, že v roku 2018 smerovalo až 60 % produkcie OLED displejov do nových smartfónov.

Produkcia stále rastie

Zvyšok tvorili prevažne televízie, pričom spomínaných 60 % sa týka vyprodukovanej plochy ako takej. Celý OLED priemysel má podľa odhadov hodnotu 25,5 miliardy dolárov, pričom až za 81 % z toho sú zodpovedné smartfóny. Tento nepomer spôsobuje fakt, že so stúpajúcou hustotou diód na paneli rastie aj jeho cena.

Aký displej máte na vašom smartfóne?

Produkcia OLED displejov by sa teraz nemala spomaliť, práve naopak. V roku 2019 sa očakáva, že tento priemysel nadobudne hodnotu vyše 30 miliárd dolárov. Má aj váš smartfón OLED displej? Hlasujte v našej ankete pod článkom.

Má váš smartfón OLED displej?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
7.2.2019
Zdroj: IDTechEx via Pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+