MojAndroid

Displeje Samsungov vždy patrili a patria medzi tie najlepšie a najkrajšie. To je fakt. Samotný Samsung však displeje nevyrába len pre svoje potreby, ale predáva ich aj iným výrobcom, ktorí v tomto segmente nie sú až tak ďaleko a radšej si kvalitný displej kúpia.

Samsung Galaxy Note 9 so Super AMOLED displejom

Najnovší prieskum, ktorý sa konal v júli a septembri tohto roka, potvrdil, že Samsung je jasným lídrom na poli OLED displejov. Kórejská spoločnosť v tomto období dosiahla až 93,3 percentný podiel na trhu. Tieto čísla sú zaujímavé aj z pohľadu tržieb, pretože podľa iného prieskumu bolo za posledný štvrťrok vo svete predaných až 61 percent smartfónov práve s OLED displejmi.

Nie len OLED displeje

Veľmi zaujímavým je aj fakt, že Samsung je jedným z lídrov aj na poli LCD displejov. Z celkovej produkcie LCD panelov tvoria tie od Samsungu vyše 57 percent. Na druhom a treťom mieste sú v tomto ukazovateli spoločnosti BOE a Tianma, ktorých podiel na trhu činí 7,9 resp. 7,7 percenta.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Honba za najlepším pomerom displeja k prednej stene: Ktoré umiestnenie prednej kamery preferujete vy? │ ANKETA
Náš tip
Slabý jas po výmene displeja | AndroidForum.sk
Náš tip
Samsung Galaxy A8s oficiálne: výkonný Snapdragon 710 a diera v displeji

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+