MojAndroid

Po predchádzajúcich dohadoch a mierne zavádzajúcich správach máme tu opäť jednu z neoficiálnych správ, tentoraz o budúcom displeji Samsungu Galaxy S III. Najnovšie „šumy“ hovoria, že Samsung Galaxy S III bude mať 4,6 palcový displej so Super AMOLED + technológiou s rozlíšením HD 720p.

Zásadný rozdiel je v označení +, ktoré znamená, že zariadenie nebude používať Pentile maticu pixelov.

Pentile OLED displej je charakterizovaný zdieľaním modrých a červených bodov na každej zelenej bunke. Bežné obrazovky majú rozloženie všetkých troch farieb na každom bode. Pentile obrazovky sú tak o niečo menej ostrejšie, ako bežné obrazovky. Samsung preto pristúpi k zjednoteniu RGB spektra farieb do jedného bodu, a to znamená v tomto prípade Super AMOLED + displej.

Aj keď na stránke OLED Association sa informácia o budúcom displeji objavila ako kvalifikovaná a zaručene pravá správa, na podrobnosti si budeme aj naďalej počkať, pretože internet nám poskytuje množstvo dohadov, až na spoločnosť Samsung, ktorá doteraz zaryto o novo pripravovanom Samsung Galaxy S III mlčí. Informácie budeme sledovať a priebežne vás informovať.

Zdroj, foto: OLED Association, MobileSyrup

13.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+