MojAndroid

Google nedávno zverejnil nové fotografie a video, ktoré nám ponúklo predstavu využitia pripravovaných okuliarov Google Glass v reálnom živote. Redaktorovi portálu The Verge, Joshuovi Topolskému, sa podarilo získať prístup k beta-testovaniu projektu a vo svojom obsiahlom článku, uviedol niekoľko zaujímavých faktov. Podľa zistených informácií Google Glass nebude produkt špecifický len pre Android, ale bude podporovať prepojenie aj s konkurenčnou platformou iOS od Apple.

Google Glass budú podporovať prepojenie s iPhone

Podľa Topolského budú okuliare získavať dáta prostredníctvom Wi-Fi najbližšej voľnej siete alebo prepojením cez Bluetooth so zariadeniami so systémom Android alebo iPhone, ktoré budú mať konektivitu do 3G prípadne 4G siete. Redaktor ďalej uvádza, že použitie okuliarov je takmer totožné s tým, čo spoločnosť ukázala vo svojom najnovšom videu. Zatiaľ nie je jasné, kedy Google sprístupní okuliare pre spotrebiteľov, no podľa špekulácií budú stáť okolo 1500 dolárov. Predtým, než budú okuliare oficiálne dostupné, získajú ich developeri, ktorí sa zaregistrovali na minuloročnú konferenciu Google I/O a niekoľko šťastných víťazov práve prebiehajúcej Twitter kampane. Očakávame, že spoločnosť odhalí viac informácií na tohtoročnej Google I/O, ktorá sa bude konať 15. mája.

23.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+