MojAndroid

Správy o ohnutých smartfónoch iPhone 6 Plus sa stále šíria internetom. Nový tabletofón z dielne Apple aj napriek kovovej konštrukcii nie je taký odolný, ako by sa mohlo zdať. Tradícia spoločnosti vo vyrábaní prémiových produktov je neodškriepiteľná, no to isté platí aj o tom, že ohnúť  iPhone 6 nie je také náročné, ako by ste si mysleli. Internetové blogy a stránky na margo tohto problému otestovali mnohé ďalšie tabletofóny, aby zistili, či trpia podobným problémom aj modely konkurencie. Z histórie je známych niekoľko prípadov, kedy sa ohli pri rôznych príležitostiach aj iné smartfóny. Na obrázkoch nižšie môžete vidieť Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z1, iPhone 5, Lumiu 925, Blackberry Q10 či smartfón značky Oppo.

Internetom sa ale šíri množstvo komentárov, ktoré berú súčasnú situáciu s humorom. Tak isto to zobrali aj mnohí ďalší ľudia, ktorí označujú obrovský “boom” okolo tohto problému za prehnaný. Podľa niektorých ide iba o zbytočné zveličovanie a podobným problémom trpí iba minimálne percento majiteľov nového iPhone 6 Plus. Množstvo fotografií sa objavilo aj na sociálnej sieti Twitter, kde sa s obľubou používajú hashtagy, ako napríklad #bendgate. V tejto chvíli je ťažko povedať, či ide o reálny problém, alebo iba zveličovanie. V každom prípade sú niektoré poznámky veľmi vtipné.

iphone-bent-1

iphone-bent-2

iphone-bent-3

 

iphone-bent-6

iphone-bent-7

 

iphone-bent-8

Iphone-6-bendgate (13) Iphone-6-bendgate (12) Iphone-6-bendgate (11)

Iphone-6-bendgate (9) Iphone-6-bendgate (8) Iphone-6-bendgate (7) Iphone-6-bendgate (6) Iphone-6-bendgate (5) Iphone-6-bendgate (4) Iphone-6-bendgate (3) Iphone-6-bendgate (2) Iphone-6-bendgate (1) Iphone-6-bendgate

Veľmi vtipne zareagovali na situáciu aj redaktori internetového portálu The Verge. Tí považovali množstvo komentárov k ohnutému iPhone za neúnosné, a tak vytvorili ironické video, v ktorom “testujú” odolnosť banánu voči neprimeranému tlaku. Apple sa zatiaľ k situácii nijako nevyjadril. V dnešnej dobe, keď sa takéto informácie šíria internetom závratnou rýchlosťou, je veľmi ťažké posúdiť, koľko sa vlastne takýchto prípadov objavilo. Je možné, že ide iba o niekoľko prípadov, ktoré sa rozniesli internetom. Celú situáciu komentoval aj populárny YouTub blogger MKBHD vo svojom najnovšom videu.

Zdroj: The Verge, Mashable, MKBHD (YouTube)

25.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+