MojAndroid

Facebook vydal dňa 27. mája beta verziu Facebook SDK pre Android, ktoré predstavil týždeň predtým na Google I/O v San Franciscu. Za ich rozhodnutím určite stálo, že na Facebook chodí z mobilných zariadení každý mesiac vyše 100 miliónov ľudí a nárastu počtu  pripojení z Android platformy rastie obrovským tempom. Autorom nového SDK je Steven Soneff, stážista inžinier v týme Facebooku pre mobilné platformy. Vzniklo len za pár týdňov ako jeho stážový projekt.

Celé SDK je open source a okrem základných nástrojov obsahuje aj množstvo príkladov, ktoré určite uľahčia tisícom Android programátorov intergovať Facebook podporu do ich aplikácií a tak pritiahnuť ešte väčšiu časť stále rastúcej mobilnej komunity.

Facebook SDK pre Android rozširuje podporu Facebooku na mobilných platformách, ktorá tiež zahŕňa iPhone aplikácie a webstránky prispôsobené pre mobilné telefóny.

Už dnes môžete začať používať vo vašich Android aplikáciách nasledujúce vlastnosti Facebook platformy:

  • silná/dvojfaktorová autentikácia pomocou OAuth 2.0
  • posielať požiadavky na nové Graph API
  • publikovanie článkov na Facebook cez Feed forms

Knižnica je veľmi jednoduchá. Vaša aplikácia sa môže stať “social” vďaka zopár riadkom Java kódu. Začnite stiahnutím Facebook SDK pre Android from GitHub-u. Ak vás táto novinka od Facebooku zaujala, môžete im nechať vaše názory alebo pripomienky tu.

Napríklad zmena statusu je teraz takáto jednoduchá:

facebook.setStatus("is saying hello from FBRocket!");

zdroje:

4.6.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+