MojAndroid

Google dnes na Google Play uvoľnil oficiálnu aplikáciu Google kalendára, ktorý je súčasťou takmer každého telefónu či tabletu s operačným systémom Android. Píšeme “takmer”, pretože niektorí výrobcovia ju nahradzujú vlastným kalendárom, ktorý lepšie pasuje do ich vlastného používateľského prostredia. Spomenúť môžeme napríklad HTC či Samsung, ktoré majú vlastné kalendáre používateľských nadstavieb HTC Sense a TouchWiz. Ak ste majiteľom zariadenia, kde sa takáto aplikácia nenachádza, môžete si ju teraz stiahnuť priamo z Google Play.

Aplikácia kalendára ponúka niekoľko funkcií:

  • Vytváranie, upravovanie a mazanie udalostí
  • Zobrazovanie všetkých dostupných kalendárov, vrátane kalendárov z iných služieb ako Google
  • Odloženie udalostí priamo z notifikačnej lišty
  • Možnosť odoslať preddefinovanú správu účastníkom udalosti priamo z notifikačnej lišty – napríklad ak viete, že sa oneskoríte
  • Podpora približovania či oddiaľovania náhľadu pomocou funkcie pinch-to-zoom
  • Možnosť nastaviť domovské časové pásmo, pre lepší prehľad nad udalosťami v zahraničí
  
Google priamo na Google Play upozorňuje na niekoľko problémom, ktoré sa objavili na zariadeniach spoločnosti HTC. Nemusí správne fungovať denný alebo týždenný náhľad, môže dôjsť k vymazaniu nesynchronizovaných lokálnych udalostí, zvuk notifikácie nebude fungovať dovtedy, kým nedeaktivujete HTC kalendár a niekoľko ďalších, ktoré nájdete v popise aplikácie na Google Play.
Ak máte o aplikáciu Google kalendár záujem, tak je teraz pre všetkých zadarmo dostupná na Google Play. Kompatibilná je s Androidom 4.0.3 a vyšším.
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

18.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+