MojAndroid

OsmAnd navigácia sa osvedčila nášmu čitateľovi a vývojárovi Richardovi Mihalovičovi počas cesty do Francúzska na bicykli. My sme sa na navigáciu pozreli vlastným pohľadom a teraz vám prinášame výsledok nášho testovania.

OsmAnd je offline navigácia, ktorá poskytuje na výber naozaj pestré množstvo máp na zobrazenie. Okrem offline máp ponúka integráciu napríklad aj Google Maps a mnoho iných. Prednostne je určená pre turistov, no nesklame ani vodičov, či cyklistov.

Pri teste sme si stiahli mapu Slovenska so všetkým, čo k nej patrí, teda sme sťahovali balíček približne 160 MB dát. Okrem klasickej mapy a výkresov ponúka OsmAnd aj vrstvenie, teda na mape si môžete sledovať aj aktuálnu nadmorskú výšku.

Po stiahnutí mapy vás čaká niekoľko minút nastavovaní offline údajov, užívateľských profilov (chodec, cyklista, automobil), samotné nastavenia máp a navigácie. Pridať si môžete aj hlasovú navigáciu klasickú alebo prostredníctvom TTS.

Nezabudnite si stiahnuť ani prídavné, zásuvné moduly, ktoré poskytujú vyšší komfort pri orientovaní sa v teréne a na cestách.

Po všetkých nastaveniach a sťahovaní dát sme si vybrali bod nášho záujmu, v našom prípade to bola čerpacia stanica. V hľadaní si môžete nastaviť rôzne filtre, ktoré vám uľahčia vyhľadávanie. OsmAnd vám priebežne ukazuje rýchlosť, nadmorskú výšku, vzdialenosť cieľa aj odhadovaný čas.

Po zadaní cieľa sme si vybrali navigovanie pre chodca a tu nastal problém. Pri prvom pokuse nenastala žiadna komplikácia, no po presunutí sa na inú ulicu nás navigácia navigovala cestou okolo celého mesta s dĺžkou trasy 2,8 km, pritom sme od cieľa nestáli ďalej ako 200 metrov.

Nakoniec musíme pripustiť, že OsmAnd navigácia je stále v beta verzii a prípadné problémy budú, pravdepodobne po nahlásení vývojárom, priebežne odstránené.  Napriek tomuto miernemu sklamaniu, ak OsmAnd ostane pri terajšej cene a ponúkne naozaj to, čo v navigácii vidíme, aj s jej celistvým potenciálom, získate naozaj kvalitnú navigáciu za veľmi prijateľnú cenu. Navyše offline režim sa vždy môže zísť, najmä počas ciest do zahraničia, kde by nás roamingové dáta mohli stáť niekoľko desiatok EUR.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 8,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 8,99 €

Zdroj, foto: aplikácia OsmAnd, Google Play Store

25.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+