MojAndroid

Kórejský výrobca Samsung podal vo Francúzku sťažnosť proti spoločnosti Apple z dôvodu porušovania patentov, ktoré má vo vlastníctve. Pôvodne bola vyplnená na okresnom súde v Paríži ešte v júli no až teraz sme sa o nej dozvedeli. Sťažnosť sa týka troch patentov, ktoré súvisia s UMTS technológiami v telefónoch iPhone a 3G tabletoch iPad.

Narozdiel od predchádzajúceho prípadu v Nemecku, kedy Apple žaloval Samsung z kopírovania dizajnu tabletu iPad tu ide o patenty technologické. Hovorca Samsungu šikovne poznamenal:

“Táto sťažnosť sa sústredí na tri technologické patenty a nie na dizajn tabletov”

V rýchle rozhodnutie súdu však nedúfajte, pretože prvé pojednávanie sa má začať až v decembri. Aký máte názor na tento krok Samsungu? Je podľa vás správne chrániť tento druh patentov?

Zdroj: endgadget.com

13.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+